Dokonalá imitace dřeva a kamene

Dlažba dříve typická pouze pro koupelnu, toaletu nebo předsíň se zabydluje i v dalších místnostech bytů nebo domů. Můžou za to její výhody a vynikající vlastnosti.  Také designéři a výrobci dlažeb jsou stále vynalézavější a zásobují nás vylepšenými materiály ve stále lepším designu. Setkáváme se tak s povrchy, které bychom dříve u dlažby jen těžko hledali. Někdy až na vlastní dotek zjistíme, že se jedná o dlažbu, která svým povrchem, barvou, strukturou vypadá kupříkladu jako skutečné dřevo.

Proč se ale vybrat raději dlažbu než klasické dřevo, když originál je vždy lepší? Protože keramika má oproti přírodním materiálům několik výhod. Nepochybně je to dobrá údržba, odolnost proti otěru, stálý vzhled a barevnost, nenasákavost, nehořlavost a samozřejmě vynikající vodivost tepla, při dnes tak častém používání podlahového vytápění. Jedním z hlavních faktorů při výběru, bude jistě i cena. Keramika je levnější než dřevo. I proto je dnes dlažba velmi hojně používána.

M.B.KERAMIKA nám v této oblasti doporučuje:

Sérii Legni od výrobce Armonie By Arte Casa. Rozměry 15x60cm a 10x 60 cm umožňují nepřeberné množství kombinací a různorodých pokládek. Barvy béžová, hnědá, tmavě hnědá  a bílá se snaží o co nejvěrohodnější vzhled.

Další velmi kvalitní „napodobeninou“ dřeva je Legni High Tech od výrobce Ariostea. Vyrábí se v kalibrovaných rozměrech 15x90cm, 11×90 cm, 22×90 cm. Povaha materiálu je umocněna tím, že ani jednotlivé kusy v jednom balení si nejsou zcela podobné. Liší se typickým přírodním žilkováním i barevným odstínem, tím docílíte opravdu výjimečného rustikálního vzezření své podlahy. Vždyť přece dřevo je jedinečné a ani v přírodě nenajdete dva stejné kusy.

Více informací k těmto sériím, ale i inspiraci pro výběr dalších dlažeb, nejen v designu dřeva, naleznete na www.mbkeramika.cz

{phocagallery view=category|categoryid=4|limitstart=0|limitcount=6}