Proč si pořídit infrasaunu a jaké vám přinese výhody?

Infrasauna přináší moderní způsob saunování s velkým množstvím novinek. Jednou z těch nejdůležitějších je ta, že infrasauny otvírají možnost užít si potící proceduru takřka každému z nás i v pohodlí domova. Infrasauny se na našem trhu stále setkávají s velkým množstvím pochyb a nedůvěry, jako vlastně všechny moderní výrobky. Nedůvěru způsobuje i obrovský výběr z výhřevných infrakabin, protože některé z nich nedosahují potřebných kvalit. Nyní si přiblížíme ty nejdůležitější výhody kvalitních infrasaun a možná přehodnotíte svůj názor. Představíme si hlavní důvody, proč jsou infrasauny tak vhodné pro náš organismus.

 

Ideální volba i pro ty, kterým je klasické saunování nepříjemné

Infrasauna umožňuje saunování při dosažení nižších teplot, což představuje jednu z jejích největších výhod. Prostor v klasických saunách je vyhřátý na maximální možnou hranici a to bohužel každý lidský organismus není schopný unést. Díky infrasauně si tak může pobyt v sauně užít i ten, komu klasické saunování nevyhovuje (kardiaci, astmatici apod). Maximální teploty v infrasaunách jsou 60 ºC, což je pro lidský organismus, který není zvyklý mnohem příjemnější. Infrateplo má navíc na lidský organismus řadu velmi pozitivních účinků.

 

Na Krátké ohřátí těla i intenzivní pocení

Infrasauna je vhodná jak pro plnohodnotné využití při intenzivním pocení, tak pro krátké procesy, kdy si potřebujete například nahřát a uvolnit bolavá záda. V takovém případě stačí sednout si do infrasauny do té chvíle, než začne tělo vytvářet pot. Na provoz při plném zahřátí je připravena již za 10 minut po začátku nahřívání infrapanelů. Kvalitní infrateplo (tzn. infratechnologie, pracující na optimální vlnové délce) dosahuje vysokých rehabilitačních účinků a dokáže odstranit i takové problémy, jako jsou bolavá záda, natažené svaly nebo ztuhlé klouby.

 

Za méně peněz koupíte a za méně peněz provozujete

Provoz infrasauny je na rozdíl od klasických saun výrazně méně finančně náročný. Navíc není zapotřebí ani zřízení odpočívárny nebo místa pro ochlazení. Po intenzivním pocení vám bude stačit klasické osprchování vlažnou vodou. Ta navíc nechá infrateplo dokončit svou rehabilitační práci. Infrasaunu můžete umístit téměř na kterékoli místo s rovnou podlahou a přívodem elektřiny, kdy ve většině případů je plně dostačující běžná zásuvka (230 V).

Jestli vás infrasauny zaujaly, ale máte zájem pouze o kvalitní modely, obraťte se na  společnost Vital Trend s.r.o. Ta navíc vyrábí všechny typy saun na míru. Sauny této společnosti jsou vybaveny německými keramickými infrazářiči značky Elstein (využívanými např. v inkubátorech). Dokáží pracovat na vlnové délce infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je u odborníků považováno za optimální vlnovou délku pro lidský organismus a zároveň celé „tajemství“ správné infrasauny. Teplota v infrasaunách není nejdůležitějším prvkem.  Nejdůležitější je právě vlnová délka. Ta dělá z infrasaun velkého léčebného pomocníka nebo naopak jen výhřevnou, v horších případech až škodlivou infrakabinu. Nejjednodušším vodítkem při výběru je informovat se u výrobce na přesný název infratechnologie a nechat si k ní předložit dokumentaci se zdravotním osvědčením, že tato infratechnologie může být užívána pro rehabilitační a zdravotní účely. Poté už vám nic nebrání v tom užívat si relaxaci a rehabilitaci třeba i v pohodlí vašeho domova.

sauna

Více informací najdete na www.vital-trend.cz