Dřevěný plot je stále velice žádaný

V dnešní době jsou materiálové možnosti pro výrobu plotů téměř neomezené. Plot okolo pozemku může být vyroben z pletiva, betonu, různých plotových dílců, plastových dílců nebo může být kovaný. Nejvyužívanějším materiálem pro výrobu plotů je ovšem stále dřevo. Dřevěný plot vypadá skvěle u starých chalup, ale také u moderních novostaveb. Vždy bude ladit se vzhledem vašeho domu, protože se jedná o přírodní materiál.
  

Plot neplní pouze funkci ohraničení pozemku
Ochrana pozemku a jeho ohraničení samozřejmě plní hlavní funkce každého ploty. Ale ploty musí také dobře vypadat. Pokud bude plot okolo vašeho domu starý a zanedbaný, co si kolemjdoucí asi pomyslí o jeho majitelích. Ploty jsou vstupní branou na náš pozemek a již podle jejich vzhledu hodnotíme majitele. Základem každého dřevěného plotu jsou dřevěné plaňky. Tyto plaňky tvoří největší část dřevěného plotu a jejich volbu je potřeba pečlivě zvážit. Tvary planěk se liší a vy si můžete vybrat přesně takové, které vzájemně budou ladit s vaší stavbou. Plaňky mohou být rovné, zkosené, do oblouku, do hranolu, do úkosu a mnohé další.

dřevěný plot

Co vše je potřeba pro stavbu dřevěného plotu?
Aby jste postavili opravdu kvalitní a krásný dřevěný plot, nestačí vám pouze nakoupit plotové plaňky, ale potřebujete mnoho dalších dílů. Ke stavbě dřevěného plotu jsou potřeba také plotové sloupky, plotové rýgle (vodorovné latě na uchycení planěk), kování na uchycení sloupků, kování na uchycení plotových polí a doplňky pro zkrášlení a vyšší pevnost. Všechny tyto komponenty pro správnou skladbu dřevěného plotu vám nabízí společnost Vladeko s.r.o. V sortimentu této firmy najdete široký výběr všech částí, které jsou k výrobě dřevěného plotu třeba, ve vysoké kvalitě. Kvalitní výrobky zaručí vašemu plotu dlouhou životnost a krásu.

www.vladeko.cz