Jak vyřešit vjezd k domu

Zajíždět pohodlně autem ke svému domku nebo ke garáži. Kdo by to nechtěl? Je to přitom poměrně snadné. I když stále ještě můžete pořídit klasické otevíratelné křídlové vjezdové brány, ty jsou poměrně nemotorné na zacházení. Nutnost vystupovat a nastupovat z auta a manuálně bránu otevírat a opět zavírat je docela nepohodlná. Ještě k tomu, když musíte stát na frekventované silnici, tak to nemusí být ani dvakrát bezpečné. Je ale pochopitelné, proč je ještě stále tolik lidí volí – jsou totiž levné.

 

My se ale zaměříme na jiný systém, který je automatizovaný, kde všechno funguje na elektřinu a motorek. Takové jsou totiž pojezdové brány, které jednoduše otevřete dálkovým ovládáním z auta a můžete si pohodlně zajet na vlastní pozemek. Stejný systém samozřejmě už dlouho funguje u garážových vrat. U bran je ale potřeba větší síly.

 

 

Pojezdové brány jsou jen jedním typem, který nabízí toto pohodlné ovládání. A jak fungují? Brána má jen jedno křídlo, které se odsouvá do strany podél plotu. U pojezdových bran je pohyb zajištěn po kolejnici, která tedy tvoří jakýsi práh na vjezdu na pozemek. Přes tento práh musíte autem přejet.

 

Dále pak existuje ještě další alternativa, kterou jsou samonosné brány. Z názvu je tak trochu patrné, že brána žádnou kolejnici nepotřebuje, protože ji nesou speciální rolny v betonovém základu. V obou případech jsou tedy brány pouze jednokřídlé. Dají se objednat takové, které budou vzhledově co nejvíce pasovat k celkovému vzhledu plotu.

 

Pokud byste ale chtěli přece jen zůstat u bran s dvěma křídly, pak i tento typ je možné sehnat jako opatřený elektromotorem a tedy se zavíráním a otevíráním na dálkové ovládání. Takové křídlové brány se pak zpravidla otevírají směrem na pozemek. Určitě se vyplatí každopádně na elektrický systém přejít, protože si ušetříte jednak práci a taky nervy.