Nebojte se mrazů kvůli topení, ušetřit můžete až třetinu nákladů

Horké léto se letos zdálo, že snad ani nikdy neskončí. Změna ale přišla rychle a mnoho lidí překvapila. V jeden den dovádíme v bazénu a užíváme slunečních paprsků a druhý den hledáme na dně skříně teplé ponožky a balíme se do svetrů. Prudký příchod chladného počasí urychlil i začátek topné sezóny, protože i když odpoledne ještě je teplo, ranní teploty leckdy dosahují k nule. Ruku v ruce s nízkými teplotami přichází také obavy o to, jak bude zima dlouhá a na kolik nás vyjde celá topná sezóna.

Nejdůležitější v řešení snižování nákladů je dobře izolovaný dům, aby teplo nemělo kudy unikat a drželo se uvnitř. Nejčastěji většinu majitelů rodinných domů napadne tradiční výměna oken a dveří nebo zateplení fasády, ale na největší plochu, kudy teplo uniká, si nevzpomenou. Tou plochou, která by neměla být opomíjena, je strop, přes který nám může mizet až třetina tepla a my tak platíme každý rok vyšší a vyšší částky za to, že topíme pánu Bohu do oken. Proto je izolace stropu velmi efektivním řešením, které dokáže ušetřit až třetinu celkových nákladů na vytápění.

Při slově izolace se většinou každému vybaví spousta nepořádku, omezení komfortu bydlení, prach a mnoho cizích lidí v kombinaci se zničenou zahradou a změnou dvoru ve staveniště. U foukané minerální izolace se ničeho takového nemusíte obávat, je vhodná právě pro střešní konstrukce a stropy. Realizace je hotová během pár hodin a není potřeba žádné skladování materiálu ani následný úklid nepořádku. Jak může název napovědět, na určené místo se minerální vlna aplikuje foukáním skrz hadici ze zásobníku, který je umístěn na autě před domem.

Výhodou foukané izolace ale není jen rychlá a čistá aplikace. Díky technologii foukání se izolační materiál dostane i do nejmenších škvír a mezer, vzniká tak souvislá vrstva izolace tak se zabraňuje  vytváření tepelných mostů nebo únikům tepla v rozích nebo špatně dostupných místech. Jako izolační materiál se používá nehořlavá minerální vlna, odolná proti plísním i škůdcům, která nesaje vodu. Životnost této izolace je velmi dlouhá, za pár měsíců se neslehne ani nevydrolí, jak se někdy stává u jiných materiálů. V zimě izolace zabrání unikání drahého tepla a udrží ho v interiéru, takže nemusíte pořád a pořád topit a utrácet tak zbytečně peníze. Naopak v létě chrání podkrovní místnosti před přehříváním a udržuje v nich komfortní teplotu.