Nečekejte na déšť, vytvořte si ho – zahrádka vám jistě poděkuje!

Starat se o své záhonky během letních měsíců, kdy se horko střídá se suchem, je pro každého z nás spíše velikou starostí než radostí. Kromě kvalitní péče je potřeba pro naše rostlinky obstarat i kvalitní zálivku, jenž musí být během takového počasí vydatná. Zároveň se při takovém parnu hodí každá kapička vody, tudíž se jí snažíme šetřit, jak se jen dá. Jak to ale zkombinovat s dostatečnou zálivkou?

Sluníčko krásně svítí už několikátým týdnem. Zahřívá naše střechy, auta, ale i silnice, a dokonce si ?? pošmakává?? Jako že pochutnáv?? i na našich záhoncích či trávnících, které už začínají mít k zelené oáze poměrně daleko. Sem tam se sice přežene nějaká bouřka či přeháňka, ale jako by se to našich rostlinek téměř ani netýkalo. Brzy je opět horko a půda rychle vysychá. To znamená, že naše záhonky brzy prahnou po další dešťové závlaze, která ne a ne přijít. Zoufalství však propadat nemusíme, existuje totiž řešení, které se lehce přizpůsobí potřebám naší zahrady a poskytne jí kvalitní zálivku.

Kärcher Rain System  šetří vodu a je velmi pohodlný. Kombinací Kärcher Rain Boxu (doporučená maloobchodní cena 2 250 Kč, k dispozici od 20. 6.) a zavlažovacích hodin nestrávíme zaléváním žádný čas. Dokáže zavést vodu až k rostlinám a pomocí kombinace kapénkové závlahy a zavlažování jim poskytuje dostatek vody, aniž by jí plýtval. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujeme intenzitu zavlažování. Snadno jej můžeme natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Na hadice se dají snadno připevnit postřikové manžety nebo manžety pro kapénkovou závlahu, které umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnou hlavou se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž se snadno předejde jejímu zbytečnému plýtvání. Na hadici lze připojit i filtr, který celý systém chrání před malými částečkami nečistot, lze jej připevnit snadno, rychle a bez nářadí, stejně jako ostatní komponenty zavlažovacího systému. Kärcher Rain System pracuje pod tlakem 4 bar. Velice efektivní je právě díky spojení výhod mikroodkapávání a běžného zavlažování. Navíc je snadno přizpůsobitelný jakémukoliv typu zahrady. Dokonale také funguje v kombinaci se SensoTimerem, se kterým si zavlažování můžeme nastavit během chvilky a přesně podle potřeb vašich rostlin.

Mezitím, co Kärcher Rain System bude pečovat o naši zahradu, my si můžeme užívat hezkých letních chvilek s vědomím, že naše rostlinky mají tu nejlepší péči a netrpí ani naše záda a ani životní prostředí.

Chcete více šikovných tipů na snadnou péči o vaši zahradu či domácnost? Klikněte na www.karcher.cz a inspirujte se.