Sprchové kouty a jejich údržba

V dnešní zrychlené době nechce nikdo z nás trávit čas věčným čištěním, drhnutím, leštěním a dalšími podobnými činnostmi. Chceme svůj čas věnovat svým blízkým. Proto bychom si do domácnosti a zvláště do místností, které vyžadují pravidelnou údržbu jako jsou koupelny a kuchyně, měli pořizovat takové předměty, které nám svou snadnou údržbou čas ušetří. Mezi takové můžeme zařadit i sprchový kout. Denním používáním se skleněná výplň brzy znečistí špínou, zbytky mycích prostředků a vodním kamenem. Pokud si však koupíte sprchovou zástěnu se speciální úpravou, bude se Váš sprchový kout čistit sám – tedy skoro. U každého výrobce je však tato speciální úprava založená na jiném principu a také se i jinak jmenuje. Nabízíme Vám malé rozdělení podle výrobců sprchových koutů. 

Firma RIHO – nabízí své zástěny s úpravou RIHO Shield

RIHO Shield – touto úpravou dochází k téměř úplnému zaplnění pórů na povrchu skla, který je poté hladký a díky tomu kapky vody volně stékají a nezasychají. Na povrchu skla se neusazuje vodní kámen či zbytky mýdla a jiné nečistoty. Údržba takto ošetřeného skla je mnohem jednodušší. Pro údržbu doporučujeme použít měkký vlhký hadřík.

Firma ROLTECHNIK – zástěny s úpravou Nanoglass

NANOGLASS brání díky hydrofobní ochraně skla usazování nečistot všeho druhu včetně vodního kamene a mastnoty. Základem hydrofobní ochrany je rychlá chemická reakce povrchu skla s produktem Nanoglass při kterém je využito efektu “lotosového květu”. Po průběhu chemické reakce se vytvoří na povrchu skla anorganická molekulární mřížka z nano-částic skla, která je extrémně účinnější, než doposud používané ochrany. NANOGLASS minimalizuje stopy po vodních kapkách a zbytcích vodního kamene.V počáteční fázi stačí jen sklo po použití sprchy řádně opláchnout proudem vody. Po delším používání lze minerály obsažené ve vodě a ostatní nečistoty z chráněné plochy skla lehce odstranit  použitím běžných saponátových čistících prostředků.

Firma JIKA – zástěny s úpravou JIKA perla GLASS

JIKA perla GLASS – tato úprava je založena na odpuzování vody. Z povrchu speciálně upraveného skla voda okamžitě stéká sbalená do kuliček a řetízků vodních perel. Nečistota a vodní kámen jsou nabalovány spolu s vodou a nezůstane po nich ani stopa. Výrobky s touto úpravou nabízí nesrovnatelně snazší údržbu a vyžaduje minimální množství čisticích prostředků, než je tomu u výrobků bez této úpravy. Po každém užití sprchového koutu stačí proud čisté vody a lehké setření vlhkým bavlněným hadříkem.usnadňuje údržbu, prodlužuje životnost, speciální povrchová úprava skla

Je však nutno podotknout, že tato provedení si není možné doobjednat. S touto úpravou se sprchové kouty již vyrábějí a musíte si tedy svůj kout v tomto provedení zakoupit. U takto upraveného skla není ovšem v žádném případě ovlivněna optická vlastnost skla.
Na takto upravené sprchové zástěny nikdy nepoužívejte jakékoliv brusné nebo jiné agresivní čistící prostředky, kterými byste poškodili tyto specifické ochranné vrstvy.

Každá z uvedených firem produkuje i tzv. udržovací sety, které usnadňují čištění sprchového koutu a podílí se na prodloužení životnosti takto upraveného povrchu.

www.mbkeramika.cz/sprchove-kouty-a-vany/