Jak vybrat vhodný bojler?

Nákup nového bojleru nepatří mezi nejsnadnější úlohy a je třeba zohlednit spoustu faktorů. Na současném trhu se nachází nespočet tipů a variant, proto není vůbec jednoduché se zaměřit na ten správný. V tomto článku se podíváme na to, jakým způsobem vybrat správný ohřívač vody právě pro vaší domácnost a na co vše myslet před jeho nákupem.

 

Položte si důležité otázky

 Výměna bojleru za dosluhující model nebo nákup zcela nového podléhá hned několika zákonitostem. Je třeba si položit důležité otázky, které vám s jeho výběrem pomohou. Pro kolik lidí potřebujete teplou vodu? Jaká je přibližně spotřeba vody ve vaší domácnosti. Jaký zdroj energie budete nebo jste nuceni využívat?

 

Kombinovaný, akumulační, elektrický?

Instalace bojleru je důležitým krokem pro celou rodinu a právě od správnosti jeho výběru se odráží celkový komfort jeho využívání. Na současném trhu se setkáte celkem s třemi typy ohřívačů s ohledem na využitelnost energie.

Kombinovaný bojler – dokáže využívat energii, která se v danou chvíli nabízí nebo je její využití ekonomicky nejvýhodnější.Vodu dokáže ohřát s pomocí elektrické energie, plynu i tuhých paliv.

Elektrický bojler – jeho efektivita spočívá v úsporném chodu při napojení na noční proud. Mezi hlavní přednosti tohoto zařízení patří bezpečnost a nižší pořizovací cena.

Akumulační zařízení – tento typ zařízení dokáže využít přebytečné teplo od kotle nebo čerpadla. Hlavní nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

 

Kam bojler umístit?

Montáž bojleru přenechte raději na odborníkovi, který si dokáže poradit se všemi nástrahami. Určení místa není vůbec jednoduché a je třeba dodržovat všechny platné předpisy a normy. V neposlední řadě je nutné bojler umístit na stabilní stěnu, popřípadě mu zajistit bezpečné ukotvení. S rostoucí hmotností se zvyšuje i riziko případného úrazu.

Na čísle 774 571 413 si lze objednat rychlé a především levné služby od zkušených řemeslníků, kteří vám s výměnou, montáží i instalací pomohou. Své služby garantují do 24 hodin od vašeho zavolání. Netrapte se proto a zajistěte si profesionální pomoc a získejte jistotu kvalitně odvedené práce.


TAG