Poradíme vám, jak na elektroinstalaci

V současné době se bez elektřiny jednoznačně neobejdete, a proto je nezbytné zaměřit se při stavbě i rekonstrukci na elektroinstalaci. V první řadě je nezbytné upozornit na to, že neodborně provedené rozvody jsou nebezpečné a rizikové, protože s elektřinou by měli manipulovat pouze zodpovědní pracovníci s adekvátním vzděláním. V následujících řádcích vám poradíme, na co nesmíte zapomenout.

Záleží na tom, o jaký druh nemovitosti se jedná, protože jiná je elektroinstalace pro dřevostavby a jiná zase pro sádrokartonové obydlí.

 

Rekonstrukce žádá i novou elektřinu

Pokud se pouštíte do přestavby kuchyně a plánujete investovat do moderních spotřebičů, počítejte také s tím, že budete potřebovat i obnovení rozvodů elektřiny. S velkou pravděpodobností by se vám jinak stávalo, že by vám vypadávaly pojistky, což zřejmě nechcete. Potřebujete kvalitní jističe, navíc se neobejdete bez dalších zásuvek a vypínačů.

U novostaveb je celá situace jednodušší, protože se vytváří kompletní projekt. Stejně tak potřebujete i schválení od odborníka zabývajícího se revizemi, protože bez jeho souhlasu by neprošla nemovitost kolaudací.

 

Jak se provádí realizace rozvodů?

Prvně se vyberou kabely a vodiče, které se potom instalují do stěn. Poté se osazují vodiče a propojují se. Následuje instalace zásuvek a spínačů, nakonec se provádí revize, jejímž výstupem je revizní zpráva, která musí být od odborníka. S danou zprávou potom musíte navštívit úřady i dodavatele elektřiny.

Pokud hledáte internetový obchod, kde můžete objednat rozvaděče, kabely, vodiče, jističe a další prvky pro elektroinstalaci, podívejte se do nabídky e-shopu Elfetex.cz. Poskytuje služby nejen konečným zákazníkům, ale také mnohým firmám napříč všemi obory. Budete spokojení s přístupem i pestrostí portfolia.