Změňte dodavatele bez sankcí? Jde to

Kroutíte hlavou nad vyúčtováním služeb a marně hledáte další úsporná řešení, která by se ještě dala aplikovat? Za stejnou spotřebu platíme rok od roku více peněz a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo cokoliv měnit. Lidé se snaží dodržovat pravidla, snižovat spotřebu i modernizovat svá zařízení nebo způsob vytápění. Přes veškerou snahu se výsledek nedostavuje.

Svůj opasek nechte pro tentokrát na svém místě a zaměřme se na ten dodavatele. Sjednat levnější plyn je otázkou několika minut a navíc nemusíte nic vyřizovat. Stačí si porovnat aktuální ceny plynu od jednotlivých dodavatelů a vybrat si nejvýhodnější nabídku.

 

Změna dodavatele plynu má své výhody

Klienti se pro změnu dodavatele rozhodují z důvodu nižší ceny, kterou jim stávající smluvní vztah neposkytuje. Je těžké hledat stále nové efektivní způsoby vedoucí ke snížení spotřeby, proto se přechod pod hlavičku jiného dodavatele za cenově výhodnějších podmínek stává velmi populárním krokem.

K přepisu dodavatele energie vedou i jiné důvody. Jmenujme si například ukončení nebo zahájení pronájmu nemovitosti nebo úmrtí odběratele. K přechodu vedou i důvody ohledně změny způsobu vytápění, prodej či nákup nemovitosti.

 

Změnu dodavatele si načasujte

Změna dodavatele plynu je skvělou volbou pro všechny klienty, kteří hledají lepší cenu stávajících služeb. O změnu však žádají i lidé, co porušili smlouvu předčasnou výpovědí.Výhodný přepis se pak rázem promění v nepříjemnou hořkost.

 

Vyhněte se sankcím

  • Záleží na typu sjednaného smluvního vztahu. Doba určitá klientům dovoluje ukončení smlouvy bez udání důvodu s ohledem na výpovědní limit.
  • Při volbě smlouvy na dobu neurčitou se klient zavazuje k využívání služeb na delší období – nejčastěji 1 – 3 roky. Sankce hrozí jen v případě předčasného ukončení sjednané smlouvy.
  • Předčasné ukončení bez sankce je proveditelné při prodeji nemovitosti, úmrtí odběratele plynu nebo zánik technologie určené k vytápění.