Nekazte si oči a využijte maximálně slunečního svitu

 

Umělé osvětlení přináší sice tu výhodu, že můžete přinést světlo téměř kamkoliv. Žádná tmavá místnost nebude tmavá a může se rozjasnit. Ovšem světlo ze zářivek a žárovek je nepřirozené a má neblahé účinky pro náš zrak. Pokud si svůj zrak nechcete kazit, měli byste maximálně využít možnosti dostat do místnosti sluneční světlo. Pro tento účel nejsou stvořena pouze okna, ale i další výrobky.

 

Nestačí vám světlo z okna? Přiveďte světlo střechou!
světlovodOkna jsou sice nejvyužívanějším prostředkem, jako dostat do místnosti sluneční svit, ale rozhodně nejsou jediným. Okna také mnohdy nedokáží osvětlit místnost dokonale a vy stejně potřebujete doplnit umělé osvětlení. Na mnoha místech je také instalace oken nemožná. Unikátním řešením v těchto situacích je využití moderních světlovodů. Světlovody přináší světlo přímo z vaší střechy do vaší místnosti. Jejich účinek je obrovský a náklady minimální. Světlovody dokáží přinést světlo všude tam, kde okna ztrácejí svou schopnost. Velmi kvalitním výrobcem světlovodů u nás je společnost Solatube.

 

Světlovod je jednoduchý, ale vysoce účinný
Světlovod je výrobek, který se skládá ze dvou základních částí. První částí je střešní kopule. Kopule se instaluje na střešní krytinu a pomocí důmyslné technologie Raybender®3000 soustřeďuje denní světlo, které následně přenáší dál. Druhou částí světlovodu Solatube je tubus. V tubusu probíhá přenos světla, nashromážděného kopulí, na vámi určené místo. V tubusech je instalován důmyslný systém zrcadlových ploch. Tyto tubusy mají odrazivost vnitřních ploch 99,7%. Ztráta světla je tedy minimální a do místnosti se dostane maximální množství zdravého slunečního svitu.

 

Kompletní informace naleznete na www.solatube.cz