Podle čeho poznat kvalitní vířivku do domácnosti?

 

Zejména u majitelů novostaveb rodinných domů se v posledních několika letech velmi výrazně zvýšil zájem o vlastní domácí vířivku. Důvody jsou jednoznačné. Pracovní vytížení v současnosti je velmi vysoké a nic nenabízí tělu tak komplexní a příjemné uvolnění, jako právě hydromasáž v pohodlí domova. Díky zvýšené poptávce po vířivkách se samozřejmě zvýšila i nabídka produktů na trhu. Mezi jednotlivými značkami mohou ale být opravdu velké rozdíly. Jak poznat kvalitní vířivku od té obyčejné? Na toto téma se nyní zaměříme detailněji.

 

Na co se soustředit?

Námětem dnešního článku tedy bude, jak vybrat vířivku, aby vám naprosto vyhovovala a s její funkčností jste byli spokojeni dlouhá léta. Nikdo nechce kupovat vířivku, která se d dvou let porouchá. A právě proto je zapotřebí vybírat pečlivě a na základě několika parametrů. Ty jsou především 3. Konkrétně kvalitní materiál, rozvržení trysek vzhledem k tvaru a také možnost regulace a snadného ovládání.

 

  1. Materiál

Pro výrobu vířivek se v současnosti využívá, jako základní surovina, akrylát. Každý výrobce ale využívá jiný typ akrylátu pro venkovní vířivky s jinými vlastnostmi. Některé, ne příliš kvalitní druhy, mohou mít nízkou odolnost proti poškození, nebo jejich povrch nemusí být hladký. Kvalita akrylátu a provedení pláště také ovlivňuje výši provozních nákladů vířivek. Vsadit na kvalitu se vyplatí.

 

  1. Rozvržení trysek

Všechny vířivky by měly poskytovat naprosté uvolnění celého těla. A k tomu slouží především hydromasážní trysky. Mnoho zákazníků si myslí, že u trysek do vířivek je nejdůležitější jejich počet – čím více, tím lépe. Počet je samozřejmě také důležitý, ale rozhoduje také typ trysek a jejich rozmístění vzhledem k samotnému tvaru vířivky. Správné rozmístění trysek neuděláte napoprvé. Je zapotřebí mít dlouholeté zkušenosti s výrobou. Proto raději vybírejte vířivky od zkušených a stabilních výrobců.

 

  1. Snadná regulace

Každý člověk očekává od vířivky trošku něco jiného. Důležitá je intenzita hydromasáže ve vířivkách. Někdo má rád intenzivní hydromasáž a pro jiného je už taková intenzita nepříjemná. Proto by součástí vířivek měl být moderní ovládací panel, na kterém je možné regulovat intenzitu nebo volit různé programy.

Švédské venkovní vířivky Ique – Prodej vířivek