Hit pro náročné- kovová dlažba

Půvab originality může zcela překvapivě vycházet z tradičních kořenů.  Stačí jen jiný pohled na věc nebo atypické využití materiálu či jeho vzhledu tam, kde by to nikdo nečekal. Jedinečným příkladem pro takovéto tvůrčí pojetí je keramická dlažba a obklady s designem kovu. Toto neobvyklé spojení přináší nadčasový vzhled pro náročné interiéry. 
 
 
  

Kde se vzala?
Nápad stvořit keramickou dlažbu, která bude vypadat jakoby tvořená kusy plechu, vznikl při tvorbě vysoce esteticky náročného interiéru, kam bylo potřeba dodat obklady, imitující měděný plech. Dílo se podařilo a navíc okouzlilo své tvůrce natolik, že pokračovali a do rustikálních a retro stylů nabídli alternativu zkorodovaných povrchů. Jiným směrem se ubíral vývoj tzv. Glamour  designů, které daly vyniknout chladné kráse až zrcadlově leštěného kovu či různým obrazcům na kovovém podkladě. Fantazie se rozběhla od květinových motivů až po astrální, pro zvýšení optického efektu s použitím glitrů.

obklad

Jak se dělá?
Kovový vzhled keramiky je docílen přidáním kovových příměsí do povrchové vrstvy, což dlažbě propůjčuje nejen unikátní vzhled, ale i strukturu a vlastnosti mechanické. Pro její velmi hladký povrch se nedoporučuje do venkovních prostor jako dlažba. To ovšem nevylučuje efektní využití ve formě obkladů na fasády reprezentativních budov.

Svůj k svému
Už svojí povahou je předurčena do obydlí a pracovišť designových labužníků, kteří dokáží vychutnat a ocenit její osobitý dekorativní výraz. Kovově metalický efekt, jenž je inspirován vznikem země, navodí v člověku pocit jisté vznešenosti a luxusu a rozhodně není pro každého. Varianty matu i lesku lze zkombinovat, případně doplnit mozaikou. Protože je určena spíše pro velké plochy, vyrábí se ve formátech 45×45, 50×50,  30x60x, 60×60, 45×90.

Tyto keramické obklady a dlažby najdete pod obchodním názvem  METALLI  v showroomu ASSO, v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Ceny jsou od 1 800 Kč za m2 do 4 356 Kč za m2 materiálu

Zákaznická linka je k dispozici na čísle: +420 602 201 640.

www.asso.cz