Hlavní přednosti foukané izolace: proč se vám vyplatí?

Aktuální topná sezóna už by mohla skončit, chladnější počasí nás ale stále nutí udržovat potřebnou komfortní teplotu zatápěním. To se samozřejmě projevuje na součtu celkových nákladů, proto se ptáme – je možné ušetřit? Ano, podívejme se na hlavní výhody, které nabízí foukaná izolace.

 

Teplý vzduch stoupá vždy vzhůru

Výdaje za vytápění tvoří největší položku rodinného rozpočtu a proto každý majitel domu řeší, jak v této oblasti ušetřit. Ve většině případů se rozhodneme pro výměnu oken a dveří, což se neobejde bez finančně nákladného zateplení fasády celého domu. Při tom se stačí trochu zamyslet a vzpomenout si na fyzikální zákonitosti, které jsme se učili v hodinách fyziky. Už jako malým dětem nám vysvětlovali, že teplý vzduch stoupá vzhůru, proto je velmi důležitá izolace stropu. Ta pomůže udržet produkované teplo v domě. Díky tomu není třeba tolik topit a společně s tím se dostaví i úspory dosahující 30 %. Foukaná minerální izolace je pro zateplení stropů nejefektivnějším řešením a navíc se nejedná o finančně náročnou operaci. Počáteční investice je v porovnání s celkovou výměnou oken či zateplením fasády výrazně nižší a návratnost je rychlejší.

 

Foukaná izolace – jak probíhá realizace?

Rychlost a čistota aplikace foukané izolace je silnou stránkou tohoto účinného systému. Rozhodně není třeba balit nábytek do igelitu a stěhovat rodinu na několik dní k sousedům. Realizace se nikterak nedotýká běžného chodu domácnosti. Materiál potřebný k úspěšnému dokončení izolačního systému je umístěn v zásobníku na nákladním autě, které parkuje u domu a na určené místo se dopravuje foukáním pomocí hadic. K aplikaci tak vystačí jen několik otvorů, nikdo vám nechodí přes obývák a dokonce není potřeba stavět lešení.

Díky této moderní technologii foukání se izolant dostane do všech škvír a spár a vytvoří souvislou vrstvu, která minimalizuje riziko vzniku nežádoucích tepelných mostů.  Minerální vlna používaná pro foukanou izolaci nesléhá a nedeformuje se, je navíc hypoalergenní, nehořlavá, odolává plísním i bakteriím a nenasákává vodu. Díky těmto vlastnostem vám bude bez jakékoliv změny sloužit po mnoho let.

 

Foukaná izolace skvělá v zimě i v létě

Aplikace foukané izolace netrvá déle než několik málo hodin a bez jakéhokoliv nepořádku nebo složitých příprav. V zimě vám pomůže ušetřit náklady až o třetinu, protože zamezí únikům tepla, a v létě ochrání obytné místnosti před přehřátím, takže vám zajistí příjemné klima pro vytvoření podkrovního bydlení..