Energie zdražují, ušetřete s pomocí ekologické rekonstrukce

Zvyšují se ceny, prognózy hovoří jasně – energie se čím dál více zdražují a ani v budoucnu nebude lépe. Možností, jak ušetřit, příliš není. Stoupá cena elektřiny, plynu i topných surovin, jako je uhlí. Jedna možnost, navíc osvědčená, tu je. Ekologická rekonstrukce. Přemýšleli jste o ní?

 

Výhodná půjčka na rekonstrukci

Jistě se nikomu z nás nechce platit stále více peněz za energie. Velmi ožehavé téma rezonuje poslední týdny ve spojitosti s vytápěním. Možná jste zaregistrovali zprávy, že čtvrtina lidí musí omezovat své výdaje, aby měla doma teplo. Podle odborníků uhlí zdraží v průměru o 5 %, což znamená stovky korun ročně navíc. Řešení se zdá snadné, lze vyměnit kamna například za topení podporované kotlem. Ovšem tím si dnes bohužel moc nepomůžete. Kotle jsou plynové či elektrické a ani tyto energie nepatří mezi nejlevnější. Co takhle myslet na ekologii a pomoci i sobě? Zrekonstruujte svůj dům na energeticky šetrnější objekt. Využijte výhodných půjček na bydlení i rekonstrukce.

 

Úvěr bez zajištění snadno a rychle

Že na to nemáte peníze? Dnes existuje spousta možností, jak tento problém vyřešit a uvidíte, že v konečném důsledku ušetříte. Jednou z možností je půjčka na rekonstrukci. Zateplení fasády, výměna oken, aby lépe těsnila, to vše vám šetří peníze. Vše vyřeší úvěr na rekonstrukci. Například rychloúvěr na rekonstrukci od Modré Pyramidy představuje, jak název napovídá, rychlou a snadnou cestu, jak sehnat peníze na své bydlení. Nepochybně úžasná zpráva je, že můžete mít úvěr bez zajištění, tedy není třeba dávat do zástavy majetek. Stejnou devizu představuje i úvěr na bydlení bez ručitele, kdy nemusíte shánět osobu, jež se za vás postaví.

 

Ekologická rekonstrukce vám ušetří mnoho peněz

Pokud teprve stavíte nový dům, určitě byste měli zvažovat jeho ekologickou formu. Pro stavbu nového domu je vhodná klasická půjčka na bydlení. Velmi populární jsou fotovoltaické systémy – solární panely, ohřívadla a podobně. Jistě vás nyní napadá, že jde o velkou investici. Ano, nezastíráme, je tomu tak. Ovšem pokud využijete mnohých výhod, zvládnete to a v konečném důsledku ušetříte. Jednou z možností je nová vlna dotace na bydlení a rekonstrukci Zelená úsporám. Výše podpory může dosáhnout až 50 % vašich výdajů. Zpočátku sice zaplatíte více peněz, než kdybyste stavěli energeticky standardní dům, ovšem v průběhu let ušetříte, protože zatímco za energie na topení ročně vydáte tisíce, s fotovoltaickými systémy je provoz finančně velmi nenáročný. Návratnost investice se u menších domů počítá dokonce do asi tří let. A to už stojí za to, o této možnosti uvažovat.