I větráním můžete domácnost vytápět!

Toto tvrzení se mnohým z vás může zdát, jako science-fiction. Když je totiž domácnost větrána oknem, teplo z ní odchází a dovnitř proniká chladný a neohřátý vzduch, který se ohřeje až od topení. Zejména v zimním období pak dochází k velkým tepelným ztrátám. Ovšem větrání nemusí probíhat pouze okny. V dnešní době existují i metody větrání, při kterých k tepelným ztrátám nedochází. Tyto výrobky vám nabízí společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o.

 

Jedná se o větrání solárními panely

solarÚčinný způsob větrání od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. nabízí možnost větrání domácnosti, i když jsou okna zavřená. Celý proces větrání totiž zajistí solární ventilace. Jejich hlavní složkou jsou solární panely, které dovnitř chladný vzduch nepouští. Nejprve jej pomocí solární energie ohřejí a teprve potom pouští do místnosti. Vzduch zůstane čerstvý, ale zároveň vaši místnost neochladí. Celý proces větrání zajišťuje solární energie a nároky na provoz jsou tedy naprosto nulové.

 

Vzduch zvenčí nebo temperance vzduchu v místnosti

solheatV mrazivém zimním období se vyplatí instalace solárních panelů v modelové řadě SolHeat. Panely SolHeat totiž mohou nasávat vzduch ze dvou přívodů. Tím prvním je čerstvý vzduch zvenčí. Tím druhým je nasátí vzduchu z místnosti, který se v panelu ještě více ohřeje, zbaví se vlhkosti a poté se znovu pustí do místnosti. Jeho teplota je vyšší a místnost se tedy zároveň ještě ohřívá. Díky moderní technologii je možné nasávání z jednotlivých přívodů libovolně kombinovat. Můžete chvilku nechat nasávat čerstvý vzduch zvenčí a pak místnost postupně ohřívat temperancí vzduchu nasávaného z místnosti. Způsob větrání je jen na vás.

 

Kompletní nabídku solárních ventilací najdete na www.solarniventilace.cz