Exkluzivita pro váš domov

Společnost ASSO (1993) představila novou kolekci na podzim/zimu 2011. Jejich návrhy v oblasti interiérů bývají označovány za přelomové, a to bytovými návrháři, architekty, i spokojenou klientelou. Nejnovější počin, který představili českému trhu, je tomu dalším důkazem.

Letošním největším hitem ASSO jsou luxusní obkladové ornamenty nazvané „živé sklo“. Princip navazuje na tradici klasické mozaikové skladby. Vytváří trend, který se okamžitě stal hitem: „jewel mosaic“, tedy mozaika jako šperk. Zapomeňte na smaltem spojené monotónní kostičky, které známe z dob komunismu. ASSO přináší inovaci v bytových obkladech, které jsou skutečným klenotem interiérů i exteriérů všech typů prominentních budov.

Navrhovaný obkladový styl vychází z tvůrčího principu, kdy se klient ve spolupráci s architektem může stát ideovým stvořitelem výsledného díla. Ke každé desce existuje hned několik variant provedení a uspořádání vnitřních vzorů. Poté je nutné navrhnout, v jaké skladbě spojit desky k sobě. Přilehlé plochy lze ozdobit jednotlivými tvary s motivy použitými uvnitř desek. Celková kompozice tím nabývá na ještě okázalejším dojmu. Při skladbě je podobně jako v hudbě základní zvolené téma. Nese v sobě svůj vlastní jedinečný příběh. Tato detailní kreativní alchymie zaručuje unikátnost interiéru.

Vedle atypicky pojatých klasických obdélníkových a čtvercových vzorů se nově představují bublinové a margheritové charaktery. Bublinové vzory jsou založené na geometrickém modelu. Zahrnují oblé tvary všech druhů oválů a kruhů. Margheritové vzory vycházejí z inspirace okvětními lístky i stonkovými listy. Mohou mít oblý nebo ostrý charakter. Zajímavým návrhem je kombinace obou těchto charakterů. Jednotlivé prvky lze uvnitř každé desky kombinovat od minimalistických až po maximální představy.

Další novinkou je komponování plochy s obkladovým materiálem. Desky mohou být vystouplé, což je zvláště efektní u květinových a bublinových vzorů, polo či zcela zapuštěné v podkladové ploše. Na stěrkou nanesený podkladový materiál se usazují jednotlivé desky, či samostatné obrazce, které se upevňují do patřičné hloubky. Kombinací těchto možností vzniká plastická plocha s 3D efektem.

Široce oblíbená technika vytváření plošných dekorací ASSO je metaforou pro čistotu, krásu a luxus. Nová kolekce přináší přelomové prvky, charaktery a motivy, které mají ambici stát se nadčasovými. Máte chuť stvořit si i vy jedinečný originál?! Inspirujte se na: www.asso.cz nebo v klientském centru s showroomem na adrese: Biskupská 8, Praha 1. Zákaznická linka je na čísle: +420 602 201 640.

 

www.asso.cz