Interiérové dřevěné podlahy a jejich nesporné výhody

 

Ať už si každý říká nebo věří čemukoliv, doposud nebyly dřevěné podlahy ničím překonány. V posledních letech se díky technologickému postupu na našem trhu objevují stále nové a moderní podlahové krytiny, dřevo však zůstává stále na pomyslném vrcholku oblíbenosti i kvality a dlouhé životnosti. V tomto článku si představíme hlavní nesporné výhody těchto podlah a vysvětlíme si, proč nemají z pohledu kvalit konkurenci.

 

Dřevěné podlahy a jejich životnost

Dřevěné podlahy mají sice dražší pořizovací cenu než třeba laminátové podlahy, ale oproti nim jsou obdařeny výjimečnou životností. Ve své podstatě se dá říci, že dřevěné podlahy jsou investicí pro několik generací. Tuto krytinu můžete navíc skvěle udržovat ve výborné kondici a v případě potřeby celou renovovat. Nemusíme se tak bát žádného lokálního poškození, které by znehodnotilo celou podlahu bez možnosti nápravy. Dřevo je plně opravitelné, což je vedle mimořádné životnosti další výhoda.

 

 

Teplý, příjemný pocit

Tento přírodní materiál je příjemný jak na dotek, tak lahodí i dalším smyslovým orgánům jako je zrak. Dřevěné podlahy můžete navíc použít k instalaci podlahového vytápění. Po tomto materiálu si chůzi přímo zamilujete. Každý krok se stane příjemnou odezvou rozumného rozhodnutí. Dřevo totiž není studené jako laminát nebo keramické povrchy, takže si chůzi můžete užívat i na boso.

 

Dřevěná podlaha je nehlučná a pružná

Dřevěné podlahy neprodukují téměř žádnou hlučnost, jelikož perfektně tlumí došlap. Jedná se totiž o perfektní izolant, který navíc poskytuje dokonalé kročejové vlastnosti. Podlahy ze dřeva tak můžete použít v jakékoliv místnosti bez ohledu na patro domu. Jsou vhodná především do dětského pokoje, kde dochází k největším otřesům při skotačivém hraní.

 

 

Pokud vás zajímají i další informace o dřevěných podlahách, navštivte internetové stránky výrobce na adrese http://www.albo.cz/.