Jak a čím zateplit půdu, abyste ušetřili za vytápění?

Zdálo se vám v zimě, že teplo z vašeho interiéru uniká téměř bez užitku? Máte nezateplené stropy a půdu? Zjistili jste si, že stropy uniká největší množství tepla, protože teplý vzduch je řidší a stoupá vzhůru? Zateplení stropů a půd je logickou variantou, která vám dokáže snížit až 30% ze současných nákladů. Jen je zapotřebí vybrat správný materiál a technologii.

 

Deskový materiál se na půdu nehodí

Nejběžnějším materiálem obecně pro zateplení je deskový polystyren. Ten se ale na půdy hodí nejméně. Zejména pokud se jedná o členité a nerovné půdy. Desky se na takových plochách skládají velmi složitě a často mezi nimi vzniknou mezery, kterými teplo bude stále unikat. Když už budete do zateplení investovat, je zapotřebí vybrat takové materiály a technologie, které budou skutečně účinné.

 

Foukaná izolace – materiál, který je bez mezer

Naopak nejvhodnější technologií pro zateplení stropů a půd je aplikace foukané minerální izolace. Ta se dá aplikovat do dutin i na volné plochy a vždy vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu, a to i na členitých půdách.

Navíc je tato technologie velmi rychlá a bez odpadů. Materiál je k domu dovezen v nákladním automobilu. Z něj putuje pneumaticky, pomocí hadice přímo až na půdu. Na konci hadice je aplikační pistole. O aplikaci materiálu se stará jediný člověk. Foukaná izolace je technologie bez nepořádku, bez hluku a bez zbytečného zdržování. Hotovo je za pár hodin od příjezdu firmy.

 

Jaké vlastnosti musí mít izolace?

Ještě k samotnému izolačnímu materiálu pro foukané izolace. Jaké by měl mít vlastnosti? Měl by být nesléhavý, s vysokými izolačními vlastnostmi, nehořlavý, odolný proti vlhkosti, proti hmyzu, hlodavcům plísním a hnilobám.

Více informací o technologii a materiálech najdete na www.foukaneizolace.cz.