Jak prakticky využije hydroizolaci i obyčejný člověk?

Řekne-li se slovo hydroizolace, málokoho tento pojem ihned oslní a očaruje. Máte to taky tak? „Izolace proti vodě, hmm… To ať si řeší jen stavaři,“ říkáte si možná něco v podobném duchu i Vy. Dnes Vás však přesvědčíme, že díky hydroizolaci se dají s domem dělat prakticky neuvěřitelné kousky! Zelené střechy a střešní zahrady od společnosti Hizol jsou toho jasným důkazem.

 

Zelená střecha a střešní zahrada
Ano, například zelená střecha či střešní zahrada je jasnou praktickou demonstrací použití hydroizolace úplně pro každého. Jak by taky jinak mohla tráva a další vegetace zvesela růst na betonovém balkóně nebo betonových střešních taškách? A právě zelené střechy jsou trendem současnosti, jelikož mají pro místní obyvatele nesmírné výhody.

www.hizol.cz

Výhody zelených střech a střešních zahrad
Ať to vezmeme od začátku, jsou kvalitní doplňkovou tepelnou a zvukovou izolací. U zvukové je jasné, jak působí. U tepelné izolace to však není pouze tak, že vnitřní teplo tolik neuniká, ale také redukují teplotní výkyvy, které jsou způsobovány například dnem a nocí. Zabraňují přehřívání střech a víření prachu, dále zmenšují kolísání vlhkosti vzduchu. A to je zatím jen pár praktických výhod. Navíc totiž šíří aromatickou vůni, evokují blízkost přírody kdykoli a vyvolávají v člověku pocit uvolnění a navozují pozitivní stav mysli. Zaujaly Vás zelené střechy a zelené střešní zahrady? Pokud ano, mnohem více o nich naleznete na

www.hizol.cz.