Jak spolehlivě ochránit dřevostavbu proti nepříznivým vlivům počasí

Patříte mezi valstníky dřevostavby nebo máte dřeven například obložen svůj dům? Potom zpozorněte. S příchodem jara je totiž nutné věnovat dřevu náležitou péči. Jak na to?
Dřevo je živý materiál, a právě z toho důvodu vyžaduje péči. Dřevo je potřeba ochránit pře před slunečním zářením, vodou a povětrnostními vlivy, aby si svou krásu zachovaly i nadále.

 
  

Vsaďte na kvalitní ochranné nátěry
Doporučujeme vám lazurovací lak Flügger 95 Aqua. Jedná se o tenkovrstvý lazurovací lak na dřevo, který obsahuje nejlepší složky na bázi oleje a vody a uchovává si tak ze všech poloprůhledných nátěru svůj odstín po nejdelší dobu. Povrch nátěru se velice po ošetření tímto lakem snadno udržuje a obnovuje. Pokud chcete zachovat původní vzhled dřeva, zvýraznit jeho kresbu, ale dodat mu lesklou povrchovou úpravu, potom použijte lak Flügger 96 Classic, který silnovrstvý lazurovací a chrání dřevo před vlhkostí a vysycháním. Flügger 96 Classic je díky kvalitním pojivům velice pružný a tím minimalizuje riziko praskání a loupání nátěru.
Pokud chcete raději použít krycí nátěr na dřevo, který překryje původní barvu dřeva, ale zároveň nepotlačí jeho strukturu, pořiďte si Flügger 98 Aqua. Má dobrou kryvost, takže je mimořádně vhodný, pokud chcete změnit barvu dřeva, včetně povrchů předtím ošetřených lazurovacími laky.

Jak tedy postupovat?

Krok 1

První krok je očištění dřeva, které musí být před nátěrem čisté. Proto odstraňte jakékoliv znečištění nebo mastnotu.

fluget

Krok 2

Jako další oškrábejte veškeré zbytky starých nesoudržných nátěrů. Použijte špachtli nebo škrabkua sražte ostré hrany brusným papírem, aby nátěr ulpěl  i na hranách.

fluget

 

 Krok 3

fluget

Pokud jsou prkna pokrytá plísněmi, řasami nebo houbami, použijte na jejich odstranění prostředek Flügger Facade Anti-green a veškeré napadení odstraňte. Nové dřevo může skrývat neviditelné spory, které se mohou množit. Z tohoto důvodu obecně doporučujeme dezinfikovat nové i staré povrchy.

Krok 4

Celý povrch nového a holého dřeva ve čtvrtém kroku natřete napouštěcím olejem Flügger 90 Aqua nebo Flügger 90 Classic.
Oleje totiž dobře pronikají do dřeva, nasycují jeho povrch a zajišťují vodoodpudivost dřeva. Mimořádnou péči věnujte potom natírání příčných řezů dřeva. Po 20 minutách setřete přebytek napouštěcího oleje suchým hadrem.

 

fluget

 

Krok 5

V dalším kroku natřete dřevo dvěma vrstvami zvoleného lazurovacího laku. Po první vrstvě povrch lehce přebruste smirkovým papírem zrnitosti 120.

fluget

O společnosti  Flügger

Flügger Group je dánský koncern kotovaný na burze, který soustřeďuje podniky z Dánska, Švédska, Norska, Polska, Islandu, České republiky a Číny. Koncern vyrábí a prodává nátěrové barvy, ochranné prostředky na dřevo a kov, tapety, malířské nářadí apod.. Jeho obrat přesahuje 1,5 miliard dánských korun. Společnost zaměstnává přibližně 1 400 pracovníků, sídlí v Rodovre a neustále se rozvíjí.


 

http://flugger.cz/