Venkovský styl obývacího pokoje a jídelny s krbem od famózní designérky

Potřebovali jsme propojit obývací pokoj s jídelnou a přitom tam mít i místo pro krb. Prostě to bylo nad naše možnosti a dovednosti. Jelikož máme sousedy, u kterých působila designérka a líbí se nám, jak to mají zařízené, tak jsme se na ni také obrátili. Je to paní Pavlína Lipková z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN.

Domluvili jsme si schůzku a ona přijela k nám na chaloupku. Protože již v těchto končinách byla, tak přesně věděla, do čeho jede. Ukázali jsme ji prostory, o které nám jde, prodebatovali jsme možnosti a nápady. Domluvili jsme si i finanční rozpočet a ona posléze vypracovala předběžný návrh. Když jsme si vše schválili a odsouhlasili, pustila se do díla. Vše jsme chtěli v přírodních barvách a odstínech s příměsí žluté a hnědé.

Na zem se dala dlažba ve světle hnědém odstínu i s menším olemováním zdí. Stěny jsou vymalovány žlutou a strop bílou barvou, aby se vše od sebe odlišovalo. Skříně máme v jednoduché formě s šuplíky, které se otevírají pomocí železného oka a policemi.

Jednu skříň jsme nechali udělat s prosklenými dveřmi, opět na otevírání na železné oko a druhou část skříně na klasické zavírací dvířka celodřevěné opět na otevírání železnými oky. Nad televizi jsme ještě nechali udělat poličku na odkládání maličkostí. Konferenční stolek je ve stejném stylu jako jídelní, jenom zmenšený a přes něj je umístěn i skleněný plát, pro snadnou údržbu.

 

 

Gauč jsme pořídili v tmavě hnědé barvě i s křeslem a na to doplňky ve světle hnědé (přírodní) a tmavě hnědé. Na okna jsme pořídili jednoduché záclonky, rozměrově přesně přes sklo, aby nikde nezavazely. Jídelní stůl se židlemi je ve stejné barvě jako skříně a i na něm je skleněný plát pro snadnou údržbu a prostírání. Přeci jenom si na chalupě potřebuje člověk věci zjednodušovat a ne se tam ohánět a pořád uklízet. Světlo máme svěšené kovové, aby zapadalo ke krbu.

Krb se zakomponoval do rohu místnosti a komín se nabarvil do oranžového odstínu, aby bylo jasně poznat, kde je krb a kde jsou zdi. Spodní část krbu je kamenná s průřezem pro naskládaná polena, která se mají přihazovat do ohně. Jinak pro ostatní polena slouží 2 ošatky, které jsou hned vedle krbu po levé straně. Ke krbu jsme připevnili i trám, který se natřel tmavě hnědou barvou a slouží jako odkládací místo pro zápalky, svíčky atd.

 

 

Samozřejmě o očistu krbu se také musíme starat, takže po pravé straně jsou k tomu určené nástroje. Asi jako každý z nás máme i my rádi to posezení, popřípadě poležení si u krbu, takže máme předložku jak jinak než s polštářky. Opět všechno v přírodních zemitých barvách, aby všechno spolu korespondovalo.

Jsme rádi, že jsme mohli využít služeb paní designérky Lipkové z firmy Origine, protože to, co dokázala ona, bysme nikdy nedokázali. Rádi doporučíme její um všem dál.