LED stropní osvětlení do sádrokartonu

Drtivá většina stropů v jednotlivých místnostech moderních dřevostaveb je tvořená sádrokartonovými deskami. Architektonické trendy jednoznačně určují tuto variantu, jako nejefektivnější. Velkou efektivitu nabízí sádrokartonové stropy také v oblasti osvětlení. Některé druhy, jako například LED osvětlení je možné přímo zakomponovat do stropů a rozmístit dle aktuální potřeby. Jak správně využívat LED osvětlení pro sádrokartonové stropy a jaké druhy se hodí?

 

Vestavná svítidla

Prvním druhem osvětlení pro stropy mohou být vestavná LED svítidla do sádrokartonu. Jsou menší s jednoduchým, ale elegantním designem. Můžete se také rozhodnout, zda zvolíte provedení svítidel na LED žárovky, nebo na diody. Systematicky lze svítidla rozmístit do různých částí místnosti a zajistit dokonalé osvětlení přesně tam, kde je zapotřebí. U moderních svítidel s LED technologií lze dokonce i regulovat intenzitu osvětlení.

 

Jako centrální osvětlení LED panely

Každá místnost si ale zaslouží alespoň jeden typ centrálního osvětlení. Osvětlení, které bude uprostřed místnosti a bude osvětlovat celou její plochu. Závěsné lustry se do mnoha moderních interiérů při současných architektonických trendech doslova nehodí. I zde ale nabízí LED osvětlení ideální řešení. Jedná se o stropní LED panely. Vestavné LED panely jsou pro centrální osvětlení místnosti ideální volbou. Při porovnání s klasickými zářivkami nabízí úsporu energie na osvětlení až 50%.

 

Nakonec velmi populární LED pásky

V současnosti se velmi populárním osvětlením v interiéru stávají také LED pásky. Ty se nejčastěji využívají například jako osvětlení kuchyňských pracovních ploch, stolů a ponků, nebo jako designové osvětlení třeba za postelí. LED pásky mají ale mnohem širší oblast využití a právě jejich umístění v sádrokartonovém stropě již využívá velké množství interiérových architektů.

 

Pokud máte zájem vidět kompletní nabídku kvalitního LED osvětlení, stačí navštívit specializovaného prodejce, www.eshop.ledsolution.cz.