Jaký zahradní nábytek vybrat pro Vaši zahradu?

 

Vlastníte dřevostavbu a chcete si k ní pořídit nějaký zahradní nábytek, jen nevíte, z jakého by měl být materiálu? My Vám poradíme. Skvělou volbou bude jednoznačně zahradní nábytek vyrobený z masivu, který symbolizuje nejen krásný přírodní materiál, ale také řemeslnou tradici.

 

Proč právě masiv?

Stále přemýšlíte nad tím, proč zrovna zvolit zahradní nábytek z masivu? Důvodů je hned několik. Tím nejdůležitějším je právě využitý materiál. Masivní zahradní nábytek je vyroben z vysoce kvalitního přírodního dřeva na rozdíl od jiných typů nábytku, které jsou vyrobeny převážně z umělých materiálů.

Tím, že se jedná o kvalitní přírodní materiál, tak obsahuje pouze přírodní neškodlivé látky. Dalšími důvody, proč zvolit právě masiv, je jeho krásná kresba a příjemná vůně. Navíc každý kousek i jeho kresba dřeva je originálem.

 

Výhody zahradního nábytku z masivu:

  • zdravotní nezávadnost
  • dlouhá životnost
  • snadná udržovatelnost
  • nadčasovost
  • přírodní krása
  • pevnost, odolnost a celková robustnost
  • postupem času nabývá na hodnotě

 

Z čeho se masivní zahradní nábytek vyrábí?

Zahradní nábytek z masivu se vyrábí z různých dřevin. Použité dřeviny se od sebe liší nejen barvou, ale také kresbou a vůní. Používají se např. dřevo z masivního dubu a buku, které má jemnou kresbu, působí příjemně a vzhled odpovídá nejžádanějším trendům, nebo z dalších vhodných dřevin, které zaručují vysokou kvalitu i životnost.

 

Nejzdravější nábytek

Zahradní nábytek z masivu je nezdravějším nábytkem, který existuje. To znamená, že do ovzduší neuvolňuje žádné nežádoucí či rakovinotvorné látky. Masivní dřevo je prověřený materiál, který splňuje ty nejvyšší kritéria pro zdravý domov.

 

 

Do jaké zahrady se zahradní nábytek z masivu hodí?

Zahradní nábytek z masivu se hodí téměř do jakékoliv zahrady. Ideální volbou je výběr masivního zahradního nábytku k dřevostavbám, díky svému materiálu každou dřevostavbu skvěle doplňují.

 

Péče o masivní zahradní nábytek

Zahradní nábytek z masivu vyžaduje stejně jako jiné materiály pravidelnou péči, aby zůstal neustále v dobrém stavu. Navíc díky pravidelné péči docílíte toho, že povrch zahradního nábytku bude více odolní a v případě znečištění se snadněji očistí.

Intenzita ošetřování záleží na každém majiteli, avšak venkovní nábytek by měl být ošetřován častěji. Při pravidelném ošetřování je třeba dbát na to, aby byly použity správné prostředky určené přímo na masiv. Pro ošetřování se využívají také různé brusné houbičky, které dokážou jemně odstranit ulpělé nečistoty. Dále byste měli být vybaveny také speciálními oleji či vosky, které se též používají na ošetření nábytku.

 

Doplňky k zahradnímu nábytku

Polstry na zahradní nábytek jsou nejen elegantním doplňkem, ale také poskytují člověku komfort a pohodlné posezení. Na trhu jsou k dispozici v mnoha barevných provedeních, rozměrech, materiálech i designech.