Letos můžete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění domu

Sen mnoha lidí je bydlet v rodinném domě, má ale své velké výhody i nevýhody. Zejména udržet komfortní teplotu bývá složité, v podkroví se v létě téměř nedá dýchat a v zimě pak platíme za udržení tepla mnoho peněz. Právě na vytápění ale můžete ušetřit až třetinu nákladů. Jak?

Možnosti, jak snížit náklady na vytápění, jsou většinou jen dvě. Tou první je hledání levnějšího zdroje a tedy nejčastěji používat ne úplně kvalitní materiál, který mívá nižší výhřevnost a nakonec tak vyjde dráž. Druhou možností je pokusit se teplo v domě udržet pomocí zateplování a izolací. Tradiční řešení, jakým bývá výměna oken nebo zateplení fasády pomůže, ale s dlouhou návratností vložené investice a pozvolným snížením nákladů. Moderní a velmi efektivní řešení je izolace stropů foukanou minerální izolací, což oceníte v létě i v zimě.

Klasické typy zateplení jsou především zdlouhavé, je tak nutné počítat také delší dobou na realizaci i všudypřítomným nepořádkem, prachem a potřebou skladovat materiál a nářadí. Výhodou foukané izolace je velmi rychlá a čistá aplikace, která zabere jen pár hodin a bez nepořádku. Na potřebné místo se izolační materiál přivádí pomocí hadice ze zásobníku umístěného na nákladním autě, které parkuje před domem. Minerální vlna se hadicí fouká přímo na danou plochu a díky technologii foukání tak vytváří souvislou vrstvu, ve které nevznikají tepelné mosty.

K tomu, abyste si mohli strop izolovat, není potřeba lešení ani jiné složité přípravy, jako zakrývání nábytku a podlah igelitem. Během realizace se nijak nemusíte omezovat v běžném chodu vaší domácnosti. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nehořlavá, hypoalergenní a odolá škůdcům a bakteriím. Její dlouhá životnost je zaručena také tím, že se neslehne ani nenasákne vodu. Moderní technologie používaná pro foukanou minerální izolaci k nám přišla ze skandinávských zemí. Právě tam díky počasí a neustálé zimě je nutné pro zateplení domu využívat kvalitní technologie. Zateplený strop pak oceníte nejen v zimě, kdy brání teplu unikat z domu ven a zadržuje ho v místnostech, ale i v létě. Zabraňuje slunečním paprskům přehřívat podkrovní místnosti a udržuje v nich příjemnou teplotu.