Je nákup LED žárovky od zavedené značky opravdu sázkou na kvalitu?

 

Pokud přemýšlíte o nákupu jakéhokoli produktu na našem trhu, většinou můžete slyšet radu, abyste vsadili na osvědčené značky. V oboru LED žárovek to platí samozřejmě také. Jistěže nákup osvědčené značky bývá lepší a jistější cestou, než nákup LED žárovky neznámé značky, o které nelze zjistit ani dostatečné množství informací, ale i zavedené značky mají své chyby. Není důležité vybírat podle značky, ale podle opravdových schopností LED žárovek a jejich účinnosti.

 

ledStabilním značkám se moc nechce do modernizace výroby

Problémem většiny výrobců tradičních značek klasických nebo úsporných světel je problém s modernizací výroby. Firmy nechtějí rušit své zavedené výrobní linky na klasické žárovky a přejít na úspornější LED žárovky. Přestavba výrobních areálů by znamenala obrovskou investici, a do té se pochopitelně mnoha výrobcům nechce. A tak mnoho zavedených značek využívá služeb OEM produkce. OEM produkce je obchodním termínem označujícím výrobce zařízení, který pro svou výrobu využívá produkty jiných firem, ale může konečný výrobek produkovat pod svou vlastní značkou.

 

Hlavní části LED žárovek mohou být z rozvojových zemí

OEM výrobci velmi často oslovují velké zavedené společnosti, zda by nechtěli pro svou výrobu využívat jejich komponenty. Pro výrobce to znamená, že nemusí investovat tak vysoké finanční prostředky do modernizace výroby a nemusí části vyvíjet. Ušetří finance a produkt stejně nabízí pod svou obchodní značkou. Můžete se tedy zcela bez problémů setkat i s tím, že výrobci OEM budou své komponenty dodávat do známých produktů i do produktů neznámých značek. Jejich kvalita pak bude na stejné úrovni a vybrat správně LED osvětlení nebude vůbec jednoduché.

 

ledJak a podle čeho tedy vybírat?

Vybírat Led světla na základě ceny nebo značky není správnou volbou. Vždy je nejlepší cestou vybírat na základě kvality a parametrů jednotlivých druhů. Vyplatí se sledovat hlavně odvod tepla z LED žárovky (chlazení), degradace svítivosti, stálost barevného podání, nesmyslný/přehnaný  design, rušení  příjmu rádia, telefonu, blikání, bzučení, na první pohled špatné zpracování, nebezpečí úrazu el. proudem. Mnoho prodejců tyto hodnoty ani neudává. Ti specializovaní ale ano-. A mezi takové prodejce LED osvětlení se bezpochyby řadí i IQenergy.cz.

 

Detailní informace najdete právě na www.iqenergy.cz