Montovaná hala – optimální řešení pro každého

Montované haly zaznamenaly v poslední době veliký nárůst poptávky. Mají všestranné využití, a proto si investoři mnou ruce nad dobrou investicí, která má mnoho výhod. Navíc dnešní trh nabízí široké spektrum možností od velikostí, typů, ale také odpovídajících firem,  které mají ve svém portfoliu nabídku služeb montáže těchto hal.

 

Jaké výhody mají montované haly

Pokud uvažujeme o montovaných halách pro naše podnikání nebo pro jiné účely, můžeme si zohlednit několik výhod, které tyto haly provázejí. Haly mají pevnou ocelovou konstrukci, která je opláštěna vysoce pevnostní plachtou. Tato plachta je z nehořlavého materiálu, a dále izotermická a antistatická. Vyznačují se rovněž nejpevnějším možným způsobem sváru, který je na bázi vysokofrekvenčníhou způsob svařování plachet.

Mezi další výhody montovaných hal patří zejména jejich nízké pořizovací náklady, které zajímají každého investora asi nejvíce. V porovnání s ostatními zděnými budovami je cena montovaných hal velmi zajímavá a tak není divu, že mnozí se rozhodnou právě pro tyto haly. V případě, že bychom v budoucnu chtěli takovou halu zvětšit nebo zmenšit, tato možnost tu také existuje. Nemusíme se obávat nějakého bourání. Montované haly se dají složit skoro jako stavebnice a stejně tak, jak dokážou pracovníci firmy halu nastavit a prodloužit, dovedou ji i zmenšit. Mezi další velké výhody těchto hal patří bezesporu časová úspora stavby. Při klasické zděné stavbě jsme zvyklí na to, že je objekt postaven a zkolaudován zhruba za 12 měsíců. Tady je stavba takové haly hotova během několika dní maximálně týdnů, což vede investory ke stále větší poptávce. Pokud tedy nechceme ztrácet čas nebo pokud nás čas naopak hodně tlačí, je montovaná hala velmi dobrým řešením. Navíc musíme podotknout, že takové montované haly pokud nemají více jak 300 m2, nemusejí mít stavební povolení.

Jestliže máme halu postavenou a využíváme ji již několik let, víme jistě, jaké výhody tato hala má. Nastala ale doba, kdy ji potřebujeme zkrátka přemístit jinam, abychom uvolnili místo pro parkoviště nebo z jiného důvodu, můžeme se spolehnout na to, že nám profesionální pracovní tým firmy halu jednoduše demontují a postaví na jiném místě.

 

K čemu poslouží montovaná hla

Tyto montované haly lze využít prakticky všude tam, kde potřebujeme dostatek místa, střechu nad hlavou, skladové a výrobní prostory podobně. Rozšíření firmy tedy znamená i rozšíření skladu, výrobní haly a zde jsou tyto ocelové konstrukce vhodným řešením, o kterých lze alespoň uvažovat. Ale nejen v podnikatelském sektoru jsou tyto haly potřebné. V zemědělství se s nimi můžeme setkat jako se stájemi pro hospodářská zvířata a k uskladnění jejich krmiva, můžeme je vidět jako garáže pro jakoukoliv autodopravu nebo se můžeme s nimi setkat na různých sportovních utkáních, kdy jde o zakrytování různých sportovišť, bazénu a tělocvičen, ale také jízdáren.

 

Doplňkové služby

Jako samozřejmost uvádíme fakt, že mnohé firmy mají také ve své nabídce i tzv.doplňkové služby, které obsahují například montáž elektroinstalace, osvětlení, moderní okna i dveře. Vrata mohou být také dvoukřídlá, která patří dnes k běžnému sortimentu, ale můžeme zde vidět vrata rolovací, posuvná aj. Okna jsou většinou slídová. Požadavky a potřeby klientů jsou velmi důležité. Není pro důvod panikařit, že nebudeme mít v hale teplo, světlo nebo že potřebujeme mimo klasické dveře i dveře dvoukřídlé pro dostatek místa pro vysokozdvižný vozík podobně. Každá montovaná hala musím mít ovšem kotvící kolíky pro správné a bezpečné uchycení.

 

Klimatické podmínky

Vzhledem k tomu, že žijeme v mírném pásu, není třeba se obávat krutých podmínek severu nebo naopak žhavého slunce na jihu. Tyto haly jsou přizpůsobeny tak, aby nedocházelo k poškození hal díky nepřízni počasí. Haly jsou vyrobeny z vysocepevnostního odolného materiálu, který je navíc nehořlavý, izotermický a tudíž dokáže odolat i silnému větru, horkým slunečním paprskům a sněhové nadílce.

Životnost těchto hal se odhaduje pro konstrukci až 40 let a pro opláštění 20 let. Pokud bychom chtěli tedy rozšířit svůj podnikatelský záměr, jsou tyto haly vhodným a zejména rychlým řešením pro každého, kdo potřebuje mít co nejdříve svůj majetek, výrobek či cokoliv jiného rychle pod střechou.