Orosená okna způsobuje nadměrná vzdušná vlhkost. Jak na to?

Sychravé počasí, ranní mlhy, vítr a déšť, to vše nás zahání domů, do tepla. Ideálně si sednout hezky ke krbu, zavinout se do deky, usrkávat horký čaj, nebo svařák a užívat si tepla domova. V tyto dny také častěji zavíráme okna a méně větráme, a tak se stává, že na oknech nalezneme kapky vody. Kdy se bere? Vlhkost z okolí, ale i ta, kterou produkujeme doma, se dostává do vzduchu. Když je jí zde moc, začíná se srážet na hladkých chladných plochách, jako jsou okenní tabulky nebo zrcadla. Tento problém je nutné řešit, jinak vytváříme ideální prostředí pro plísně a roztoče.

 

Kde se bere?

Nadměrná vlhkost v ovzduší doma může vznikat průnikem vlhkosti z pórů zdí, konstrukčními chybami stavby, nebo větráním při vlhkém počasí. Největší příčinou nadměrné vlhkosti jsme ale my sami. Koupeme se, sprchujeme, pereme, sušíme prádlo, vaříme, žehlíme. Voda se odpařuje i z vodních ploch jako jsou například akvária, nebo při zalévání květin. I naše tělo produkuje vlhkost, protože se potí a dýchá. To je například hlavní příčina toho, že i v ložnici můžeme mít vyšší vlhkost.

 

Jak ji poznáme?

Orosená okna a zrcadla, pára v ovzduší, plesnivé mapy na zdi, v rozích za nábytkem, to všechno jsou projevy nadměrné vzdušné vlhkosti.

 

Plísně a roztoči.

Tyto dva nezvané hosty doma nevidíme rádi. Způsobují alergie a mohou být původcem mnohých závažných onemocnění. Plísně ovšem potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost. Stejně tak roztoči. To znamená, že když bude v domácnosti udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni, nemají plísně šanci.

 

Jak se zbavit nadměrné vzdušné vlhkosti?

  1. Udržujte doma čisto a zajistěte v místnostech čerstvý vzduch
  2. Při vaření používejte pokličky a digestoř. Po sprchování či koupání zapínejte větrání nebo větrejte otevřenými okny.
  3. Často větrejte. Zajistěte v místnostech čerstvý vzduch. Vhodné je rychlé nárazové větrání, kde otevřením oken na krátkou dobu vytvoříte průvan a vyměníte tak vzduch v místnosti.
  4. Důležité je v chladných dnech i vytápění. V chladných místnostech se snáze daří vlhkosti.
  5. Používejte pohlcovače vlhkosti

Speciální pohlcovač vlhkosti do koupelny

Koupelna je místo, kdy často bojujeme s přívalem nárazové vlhkosti – zejména po sprchování. Novinka pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Jeho design je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Podívejte se na video.

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety.


Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m² spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti). Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Koupit můžete zde

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz