Sklo pro vaši stavbu od společnosti Mija-Therm s.r.o.

V duchu tohoto firemního sloganu chce společnost MIJA-Therm, s.r.o. ze Šumperka tentokrát představit možnosti použití skla v rodinných domech a bytech.

 

Sklo v kancelářských prostorách, bankách, hotelích a dalších veřejných prostorách je v současné době  samozřejmostí. Jeho možnosti a působení v prostoru jsme Vám představili v dřívějších číslech časopisu Ateliér otvorových výplní. Na prezentovaných fotografiích představujeme ukázky některých realizací společnosti MIJA-Therm, které ukazují možnosti použití skla v obytném prostoru.

Nejběžnějším užitím skla v bytě jsou sprchové kouty. Tyto atypické, rozměrově i tvarově neomezené konstrukce, dávají tvůrci možnost osobitého výrazu koupelny s maximální funkčností. Zde je možné pro dotvoření prostoru a barevného působení použít skla barvená ve hmotě. V našem případě je to sklo kalené, síla 10 mm, šedé. Skla jsou ošetřena přípravkem NANO od firmy NANOGATE, který úspěšně chrání sklo proti usazování vodního kamene a oxidaci skla, omezuje znečištění, rosení a usnadňuje údržbu. Tímto prostředkem se kromě sprchových koutů ošetřují izolační dvojskla strukturálního zasklení, pískovaná skla, skla zábradlí, zrcadla a skla zimních zahrad. Životnost této technologie udává výrobce po dobu 5 let u skla čirého a až 10 let u satinovaných skel v interiéru. Velmi působivým prvkem v interiéru jsou celoskleněné dveře. Prezentujeme zde z velké škály možností dveře do klasické obložkové zárubně, sklo satináto o síle 8 mm, a dále posuvné dveře v dělící stěně mezi chodbou, z čirého kaleného skla o síle 12 mm.

aaa

Vhodné využití skla v kombinaci se dřevem a nerezem představuje schodiště. Jsou zde ukázány možnosti skla jako nosného prvku schodiště. Sklo kalené, lepené v konstrukci 1010.4. Sklo je použito i na podestě schodiště v konstrukci lepených skel ESG1010ESG10.44. Skla jsou nasvětlena LED diodami, které zdůrazňují lehkost a vzdušnost celého řešení a vytváří velmi působivý estetický dojem.

Zde je samozřejmě možné použití skla i pro nášlapy. Sklo je rovněž použito na nábytkových skříňkách. Dveřní křídla lepená k závěsům ÚV lepidly bezvrtání, sklo pohledové satináto, síla 6 mm ESG s potiskem bílá. Police sklo čiré, síla 15 mm nastavitelných držácích na sklo. Novinkou jsou satinovaná zrcadla, která vytváří jiskřivý a moderní povrch. 

Samostatnou oblastí využití skla je nábytek. Prezentujeme jídelní stůl délky 2400 mm a šíře 1000 mm, ze skla Float čirý kalený, síla 19 mm. Sklo je lepeno ÚV lepidlem na nerezové broušené patky stolových noh. Velmi používaná jsou skla pro konferenční stolky.Lepená a kalená ohýbaná. Neomezené možnosti skla jsou naznačeny v atypickém svítidle nad jídelní stůl. Použito je bezbarvé čiré sklo Superclear, síla 10 mm s vrtanými a frézovanými otvory pro svítidla. Skleněná deska je zavěšená na ocelových tazích do krycí nerezové desky. Sklo žáruvzdorné je použito na posuvných dveřích krbového tělesa. Sklo s potiskem oranžovou barvou dotváří zadní stěnu kuchyňské linky.

bbb

Možnosti použití skla v exteriéru jsou naznačeny zábradlím u balkonů. Varianta skla kotveného do stěny s nosnou výztuhou v horní části. Sklo kalené, lepené čiré, síla 88.4, délka 4200 mm. Tento systém je využíván i u zábradlí francouzských oken. Varianta skla kotveného do podlahy balkonu systémem SPIDER, segmenty o šíři 1200 mm s rohovým dílem. Prezentované realizace a návrhy jsou výhradně realizacemi společnosti MIJA-Therm, s. r. o. ze Šumperka. Ukazují široké možnosti použití skla v běžném životě. Technici společnosti aktivně spolupracují s architekty na technickém řešení navržených záměrů, a snaží se tak naplnit bezezbytku požadavky architekta na výraz a barevné ladění prostoru. Dnešní technologie umožňují donedávna neuskutečnitelné konstrukce a záleží pouze na fantazii architekta a zkušenostech a možnostech realizační firmy. Toto vše Vám nabízí MIJA-Therm, s.r.o., rodinná česká společnost se sedmnáctiletou tradicí v oboru.

www.mija-t.cz