Plánujeme LED venkovní osvětlení pro svou zahradu

Zahrada se v aktuální době stává cenným prostorem, kde lze trávit volné chvíle mimo dosah zákonná nařízení v rámci karantény. O důvod navíc, proč se zajímat o LED venkovní osvětlení a jeho správné využití. Odhalte společně s námi jeho výhody a vytvořte si za pomoci této moderní technologie ideální místo k odpočinku a trávení času se svými blízkými.

 

Navrhujeme LED venkovní osvětlení

LED venkovní osvětlení lze navrhnout dle specifického způsobu života. Před nákupem si proto zodpovězte na několik důležitých otázek a dle výsledných odpovědí se rozhodujte.

Kdo využívá zahradu převážně přes den zaznamená zcela odlišné požadavky v porovnání s majiteli, kteří by na svém pozemku trávili více času spíše po setmění. Přítomnost dětí, členitost terénu a vzdálenost od domu rovněž sehrává svou roli.

 

Pozor na intenzitu světla

Velmi častou chybou se stává špatně zvolená intenzita světla, která následně na úkor okolí zvýrazní určitý prvek. Příliš silné světlo vám naskytne pohled na strom nebo fontánu, ale zbytek zahrady pokryje stín. Snažte se s pomocí jemné intenzity vytvořit harmonický celek a vzájemnou harmonii.

 

Venkovní osvětlení a jeho působení na interiér domu

Exteriérové osvětlení dokáže skvělým způsobem probudit dekorativní působení venkovního prostoru, ovšem špatně zvolené rozmístění nebo intenzita světla může nepříjemně ovlivnit životní styl uvnitř domu. Správně navržené venkovní osvětlení naopak dokáže opticky prodloužit obývací místnost a probudit jí k životu i v nočních hodinách.

Kromě toho umí odstrašit případné nezvané hosty nebo zvýšit bezpečnost pohybu při vycházení z domu. K tomu slouží například LED venkovní svítidla s pohybovým čidlem.

 

LED venkovní osvětlení zvyšuje bezpečnost

Osvětlení zahrady nemá jen praktické nebo estetické využití, ale zároveň zajišťuje i určitou bezpečnostní funkci. Osvětlení teras, vjezdů, bran, dveří nebo bazénu skvělým způsobem zvýší bezpečnost pohybu nejen vás a vašich členů rodiny, ale i návštěvy, která nemá prostory tak dobře zmapované.

LED osvětlení kupujte výhradně od prověřených výrobců, kteří svým zákazníkům předkládají mimo jiné i zajímavější akční slevy a možnost výhodnějšího nákupu kvalitně zpracované technologie.