Jak vybrat osvětlení do roubenky?

Trendem posledních let je návrat do dob minulých v podobě pořizování starých dobových roubenek, které chtějí jejich majitelé zvelebit k obrazu svému. Někteří tuto změnu nemohou překousnout, avšak technologický pokrok se zastavit nedá. Řadu takových budov je potřeba elektrifikovat a namontovat nové osvětlení. V dnešním článku si představíme, jaká světla si do roubenky vybrat.

 

Jak osvětlit roubenku?

Tato stavení byla budována za dob minulých, kdy byla elektřina v hůře dostupných oblastech jednoduše nedostupná. Některé roubenky však elektrifikovány jsou, avšak jejich elektrické obvody bývají v dosti bídném stavu. Je proto lepší provést revizi a celou soustavu kabelů, světel a zásuvek vyměnit. Záleží pak pouze na vás, zda se vydáte konzervativní cestou retro designu, nebo se budete snažit sladit prvky moderního designu s klasickým tvarem staré roubenky.

 

Vyzkoušejte i stropní svítidla

Většina z vás by se asi začala shánět stropní retro osvětlení, které výborně padne do těchto prostor. Ve většině případů se jedná o centrální světlo v místnosti, tudíž se jedná zpravidla o první spotřebič, který po vchodu do místnosti zapnete. Ale takové světlo přeci neslouží pouze ke svícení, protože za denního světla by bylo jeho použití krajně neekonomické. V takovém případě slouží zároveň jako velmi vkusný estetický prvek.

 

Vyzkoušejte závěsná světla

Jestliže vás neoslovila stropní světla, máte možnost vyměnit je za závěsné retro osvětlení. Slouží přesně ke stejnému účelu, jako předchozí osvětlení, avšak s jedním podstatným rozdílem. Žárovky nejsou umístěny přímo u stropu, ale jsou zavěšeny kousek pod ním. Tím vznikne nádherný retro prvek s elegantním designem. Všechna světla jsou navíc vyráběna z pečlivě zpracovaných kvalitních materiálů s retro designem, a proto se skvěle hodí k osvětlení starších budov, jako například roubenek.

Správné světlo může dodat dané místnosti punc jedinečnosti, a tudíž jeho výběr rozhodně nepodceňujte.