Připravte svůj dům na zimu

Vytápění domu je každý rok dražší a dražší a jak se poalu blíží podzim, mnoho majitelů rodinných domů začne opět přemýšlet, jak náklady snížit. Až třetinu vám jich ušetří foukaná izolace.

 

Izolace stropu je základ

Kam uniká teplo, když mu dáte možnost? Na tuto otázku umí odpovědět každý student: přece nahoru, protože teplý vzduch je lehčí. U vašeho domu to tak znamená, že pokud je izolace stropu nekvalitní nebo chybí úplně, dokáže vám drahé teplo utéct právě stropem. Foukaná minerální izolace pomůže zabránit únikům tepla a udrží ho tam, kde potřebujete.

Na strop totiž většinou zapomínáme a řešíme spíše výměnu oken nebo zateplení fasády. Tyto metody samozřejmě také pomáhají udržet teplo v domě, ale jsou finančně náročné a jejich realizace zabere často i několik týdnů, kdy se váš dům a jeho okolí promění na staveniště. Realizace foukané minerální izolace naopak trvá jen několik hodin a nejsou potřeba žádné zdlouhavé přípravy, stavba lešení nebo vyklízení zahrady pro uskladnění materiálu. Minerální vlna, která se používá jako izolant, je v zásobníku materiálu na nákladním autě. To parkuje před domem a slouží jako plocha pro uskladnění materiálu, nářadí i jako zásobník izolantu. Na místo určení se foukaná izolace aplikuje pomocí hadice díky technologii foukání, odkud získala i svůj název. Ta má velkou výhodu v tom, že dostane izolační materiál do všech spár a škvír a vytvoří tak jednolitou plochu bez tepelných mostů. Po skončení práce si dělník vše složí a odveze, nezůstane po něm žádný nepořádek a vaše rodina ani nemusí postřehnout, že se během pobytu ve škole nebo v práci v domě něco změnilo.

Změnu však pocítí vaše peněženka, protože izolace stropu dokáže snížit náklady na vytápění až o 30 %. Foukaná izolace se tak řadí k finančně nenáročným řešením s rychlou návratností.