Proč je bydlení v dřevostavbách stále oblíbenější?

Dřevo se jako základní stavební materiál využívá již mnoho tisíciletí. Nejstarší doposud funkční stavby by měly na svém narozeninovém dortu již 800 svíček. Ale vysoká odolnost dřeva není tím hlavním argumentem, který má vliv na rozhodování při pořízení nové dřevostavby.

Se stoupajícími cenami za vytápění pronikají do rozvířených vod trhu s realitami oblíbené (a drahé) nízkoenergetické nebo dokonce pasivní domy, roubenky či srubové chatky. Výrobci se předhánějí v použití těch nejnovějších materiálů a technologií a přitom zapomínají, že přirozené vynikající tepelně-izolační vlastnosti má i obyčejné dřevo. Nemáme na mysli samozřejmě dřevotřísku nebo jiné podřadné materiály z odpadů, ale poctivý masiv nebo lepený profil.

Pokud jste někdy během letních prázdnin navštívili naše lidové skanzeny, určitě jste si všimli, jak příjemný je pobyt v krásných roubenkách a poloroubenkách i během nejparnějšího léta. Za vše může právě dřevo, které okolní horko do pokojů jednoduše nepustí a stejně efektivně si počíná i v zimě, kdy naopak cenné teplo prakticky vůbec neuniká ven.

Výhody moderních dřevostaveb

Pozorní návštěvníci však jedním dechem zaznamenali i četné nevýhody těchto konstrukcí: malá okna, spáry vycpávané mechem či provazy a stěny zprohýbané vlivem sesychání. S těmito nešvary si však moderní technologie snadno poradí. Účinná izolace si může dovolit i luxus v podobě velkých oken, dřevěné dílce s přesně vysoustruženou perodrážkou zbavují domy nutnosti mezitrámové izolace a postarají se i o stabilní a trvanlivý tvar a rozměry.

Moderní srubové domy, jaké staví například společnost Woodlife, kombinují vše výše uvedené dohromady a přináší tak moderní cenově dostupné bydlení vytvořené s důrazem na estetiku a krásu dřeva. Mezi typické prvky dřevostaveb od Woodlife patří přiznané nosné konstrukce (trámy, krovy), jedinečným způsobem dotvářející finální vzhled celého díla. Vsaďte na výhody dřevěných domků a nechte se inspirovat již hotovými projekty na Woodlife.cz. A kdo ví, možná mezi nimi objevíte i svůj dům snů.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *