V chladných dnech pořádně přiložte do kamen

Pořádná zima je tady a o to víc si rádi dopřáváme teplých plamenů v kamnech či v krbu. Nesmíme také zapomenout na bezpečné a čisté uklízení popela.

Přišly první lednové mrazíky, takže jsme za oheň v krbu či kamnech v těchto dnech více než rádi. Plápolající plameny v krbu nás příjemně hřejí a uklidňují. Častěji k zahřáti využíváme spíše kamna, díky kterým udržujeme svůj dům v teple po celou sezónu. A zejména kamna musíme pravidelně čistit od popela.

Všichni jsme jistě už zkusili popel vymést smetáčkem na kovovou lopatku. A rozhodně nelze zapomenout na ten černý prachový kouř, který se dostane doslova kamkoliv, obzvlášť když jej ještě rozvíříme. Během odklízení zdánlivě vychladlého popela se běžně stává, že na nás vykoukne ještě jeden žhavý uhlík.  A proto se na takový úklid používá speciální vysavač, kterému, na rozdíl od vysavače běžného, takové nepříjemné překvapení nemůže ublížit. Má totiž k takové činnosti uzpůsobenou  a ohnivzdornou nejen sběrnou nádobu, ale i ostatní příslušenství včetně sací hadice. Takže se díky němu snadno vyhneme nemalým nepříjemnostem.

 

Vysavač na popel a suché nečistoty

Pro vysávání popela, ale i dalších suchých nečistot je vysavač Kärcher AD 4 Premium přímo stvořen. Integrovaný výfukový filtr nevypustí žádné nečistoty ven a odfiltruje i malé částice prachu. Když během vysávání zmáčknete tlačítko čištění filtru, odstraníte z něj nánosy nečistot, a ještě tím zvýšíte sací výkon. Celá sběrná nádoba je kovová a má praktickou rukojeť, která umožňuje pohodlné vysypání nečistot, aniž byste se ušpinili. Z kovu je vyrobena i hubice a hadice, která má navíc horní vrstvu z PVC. Odolný materiál zajišťuje maximální bezpečnost vám i vaší domácnosti. Veškeré příslušenství je uloženo přímo na vysavači, vždy po ruce a připraveno k použití, kdy a kde je zrovna potřeba.

Vysavač využijete nejen na vysávání popela, ale i jinde v domácnosti, kde je potřeba vysát suché či hrubé nečistoty – dílna, kůlna, sklep, garáž apod. Během léta ho stejně dobře zúročíte při čištění venkovního grilu.

Více informací o vysavači na popel, ale i jiných pomocníků pro udržení domácnosti v čistotě, naleznete na www.karcher.cz