Vzorec pro výpočet objemu jímky

Chcete si doma sami vypočítat objem jímky, kterou zamýšlíte kupovat? Pak stačí využít tohoto vzorečku, díky kterému budete během pár minut vědět, jak velká jímka bude pro Vás ta nejvhodnější. Jímku v kvalitním provedení si poté můžete ihned objednat díky společnosti Poolone, která se na oblast jímek specializuje již 10 let. Doma ji pak máte do 3 dnů. Skvělé, co říkáte?

 
  

 

Vzorec pro výpočet objemu jímky
Velká spousta lidí si ráda nejprve vše spočítá a ověří sama, než aby rovnou šli za odborníky. Pokud mezi ně patříte i Vy, je to dobře. Právě zde si můžete snadno vypočítat objem jímky. Vzorec pro výpočet objemu jímky dle českých norem (čl. 5.1. ČSN756081):

V = N x Q x T
(akumulační prostor = počet obyvatel x denní spotřeba vody na člověka v m3 x interval vyprazdňování jímky udávaný ve dnech)

Nejen jeden druh jímky
jímkaNyní již víte, jak si spočítat objem jímky, nyní Vás mohou zajímat různé druhy jímek. Základní dělení jímek je samozřejmě podle jejich tvaru – Poolone dodává na český trh kruhové, válcové, hranaté a plastové jímky atypické. Mnohem důležitější dělení je však podle způsobu osazení jímky. Jako první je to jímka pro obetonování, druhá jímka je pro obsypání zeminou (samonosná jímka) a nakonec dvouplášťová jímka – ta se hodí především do míst, kde se vyskytuje spodní voda.

Za 3 dny máte jímku doma!
A pokud jste doslova alergičtí třeba na 14 denní dodací lhůtu, od Poolone budete mít svou jímku doma do 3 dnů! Navíc když na základě Vašeho doporučení nakoupí některý Váš známý nebo kamarád, dostanete navíc na ruku 1000 Kč! Více informací o jímkách a dalších výhodách naleznete na oficiální stránce společnosti Poolone

www.poolone.cz.