Tři tipy pro praktičtější a útulnější zahradu

I když se za okny ještě stále hlásí o slovo paní Zima, milovníci venkovní zeleně už toužebně odškrtávají dny zbývající do prvního jarního dne a usilovně přemýšlejí, čím letos svou zahradu vylepší a zpříjemní. Pokud mezi ně patříte, nechte se inspirovat našimi praktickými a občas i trochu lenošivými nápady.

 

Přírodní zahrada, která vás nezklame ani v dešti

Určitě to znáte. Jakmile se obloha jen trochu zatáhne a na zem dopadnou první dešťové kapky, změní se hlinité zahradní chodníčky v jedno velké bahniště a zajít si pro svazek oblíbené petrželky nebo vlahým deštíkem orosené květiny se často rovná přímo kaskadérskému výkonu. Vykládat cestičky kamínky je ale nepraktické kvůli nutnému sekání trávy a na vylévání chodníčků betonem snad může přistoupit jen šílenec.

Řešením vyhovujícím všem milovníkům estetiky a praktičnosti může být přírodní kámen do zahrady. Lehce s ním vyložíte chodníčky i větší zpevněné plochy např. okolo bazénu nebo vstupu do domu. Vypadá dobře za jakéhokoliv počasí a není třeba ho ni nijak ošetřovat, kromě občasného zametení nebo opláchnutí čistou vodou. Protiskluzová úprava pak zaručí váš bezpečný pohyb po zahradě, i když si zrovna budete muset nazout gumáky.

 1141114_0-0_tn3

Lenošivé posezení pro celou rodinu

Pokud stále hledáte na zahradě intimní koutek, kam byste se mohli v klidu a nerušeně posadit s celou rodinou a užívat si těch vzácných chvilek vzájemného setkání, určitě byste měli zvážit nákup pohodlné zahradní houpačky. Vždyť ty nejkvalitnější mají nosnost až 300 kilogramů, což je pro běžnou rodinu dostatečná a pohodlná rezerva. Houpačky jsou dostupné v mnoha různých provedeních, mezi kterými nechybí i čistě přírodní materiály. Vždy jsou však komfortní a odolné proti všem vlivům počasí.

A když už budete u úpravy vaší zahrady, nezapomeňte také na setové stahovací pásy, které se mohou stát vítaným a především levným pomocníkem ve vaší dílně nebo zahradním domku. Díky nim jednoduše přenesete i těžké neforemné věci, nad jejichž přepravou byste jinak strávili celé dopoledne. A kousek volna se zapálenému zahradníkovi vždycky hodí.