Které dřevostavby nabízí opravdu stylový vzhled? Jednoznačně roubenky

 

Není dřevostavba, jako dřevostavba. Moderní pojetí výstavby dřevostaveb nemá s klasickou výstavbou domů ze dřeva prakticky nic společného. Domy jsou stavěny z desek a jen se montují dohromady. Navrch se vše zakryje zateplenou fasádou a na první pohled nikdo nepozná, zda se jedná o zděnou stavbu nebo dřevostavbu. U roubenek a poloroubenek to ale poznáte na první pohled. Právě pro svůj nezaměnitelný vzhled jsou považovány za dřevěnou stavbu s největší elegancí.

 

Kde je jejich největší výskyt?

Největší koncentrace výstavby poloroubenek a roubenek je ne našem území v oblasti Krkonoš. Právě zde můžete vidět největší množství klasických dřevěných staveb, které ještě mají své kouzlo a svůj půvab. Výjimkou nejsou ani realizace v ostatních koutech republiky, ale Krkonoše jsou pro roubenky typickou oblastí.

 

Můžete si nechat roubenku postavit i vy?

Výstavba roubenek, poloroubenek, roubených staveb, roubených domů, dřevostaveb a hrázděných staveb v klasickém retro stylu se sice již tak hojně nevyužívá, ale pokud byste se pro jednu z těchto staveb rozhodli, můžete si ji nechat postavit také. Svépomocí a bez předchozích zkušeností byste stavbu zřejmě nezvládli. Výstavba si žádá tradiční postupy a velkou spoustu zkušeností. Pokazit se toho může opravdu hodně. Ovšem se spolehlivou firmou to zvládnete. I na našem trhu se totiž najdou společnosti, které zajistí výstavbu těchto druhů dřevěných staveb od A do Z.

 

Od A do Z znamená od vyřízení povolení až po vybavení interiéru

Jedním z největších specialistů na výstavbu klasických dřevěných staveb na našem trhu se řadí společnost RoubenkyRoubal.cz. Tato společnost má na svém kontě již desítky realizací roubenek, poloroubenek i dalších klasických dřevěných staveb. Zkušenosti jí rozhodně nechybí. O výstavbu se vám postará od vyřízení stavebního povolení až po vybavení dobovým nábytkem a předání klíčů. Výstavba samozřejmě probíhá tradičními postupy a metodami. Na vzhledu a vybavení vaší stavby můžete se společností kdykoli spolupracovat a vše vymýšlet tak, aby konečná stavba dokonale splňovala vaše potřeby.

 roubal

Kompletní informace najdete na www.roubenkyroubal.cz