Vinylové podlahy vydrží téměř vše

V současné architektuře je věnován velký důraz především na eleganci a design vybavení interiéru, ale na kvalitu se mnohdy zapomíná. A zejména u podlah by se to nemuselo vyplatit. Podlahy jsou totiž nejvíce zatěžovaným vybavením každého interiéru. Vždy by měly být vybírány takové druhy, které nabízí eleganci společně s odolností. Takových druhů podlah na trhu příliš není, ale my si jeden druh představíme. Konkrétně se bude jednat o vinylové podlahy, které vydrží téměř vše.

 

Moderní druh podlahy se skvělými výsledky v odolnosti

Možná si myslíte, že nejodolnější druh podlahové krytiny je keramická dlažba. V porovnání s některými ostatními druhy dosahuje dlažba sice lepších výsledků, ale vinylové podlahy rozhodně nepřekoná. Vinylové podlahy jsou sice nejnovějším druhem podlahových krytin na trhu, ale i za krátkou dobu svého působení si dokázaly získat u veřejnosti velkou oblibu. A jejich pevnost a odolnost na vysoké oblibě má velkou zásluhu.

 

 

Maximální odolnost proti opotřebení a odření

Vysokého stupně odolnosti dosahují vinylové podlahy zejména v oblasti odolnosti proti opotřebení následkem vysokého zatěžování. Na mnoha druzích podlah se po čase projeví opotřebení v částech, na kterých se chodí nejčastěji. Rozdíl mezi opotřebovaným a neopotřebovaným místem je velmi výrazný a kazí design celé místnosti. U vinylových podlah k opotřebení nedochází. Nášlapnou vrstvu totiž tvoří vysoce účinná PUR ochranná vrstva, která brání opotřebení a poškrábání.

 

Vysoká odolnost i proti nárazu

Když opět porovnáme keramické dlaždice a vinylové podlahy v oblasti odolnosti vůči nárazu, i zde dosahují lepšího hodnocení vinylové podlahy. U keramických dlaždic je totiž vysoké riziko prasknutí. Zatímco vinylové podlahy nepraskají. Především díky svému složení z několika vrstev. Ty nejkvalitnější druhy se skládají z kompaktní vyztužené podkladové vrstvy, dekorativního filmu, transparentní vrstvy a ze zmíněné PUR ochranné vrstvy. Díky tomu jsou podlahy odolné nejen proti poškození, ale také proti působení vlhkosti a vody.