Chcete vrátit starý koberec opět do hry? Čištění koberců Praha 8, Vám pomůže

Mám ráda staré věci. Ráda je sbírám a ráda je pak opravuji. Takhle jsem si přečalounila staré křeslo po babičce, s pomocí tapety jsem zrestaurovala desku starého stolu a chystala jsem se probudit život v koberci, který nám několik let ležel na půdě.

 

Koberec jsem vyklepala a na straně, která byla otrhaná, jsem udělala nový lem. Koberec, který byl původně jednoznačně na vyhození, teď vypadal docela slušně. Ale něco tomu chybělo. I přes to, že jsem ho vyklepala, drželo se v něm stále spousta prachu a byl dost matný. Napadlo mě, že by mu mohlo prospět pořádné hloubkové čištění.

 

Na to jsem ale nebyla vybavena, nejenže bych potřebovala kvalitní čistidlo, ale taky účinné přístroje. Rozhodla jsem se tentokrát práci s čištěním koberce přenechat odborníkům. Hloubkové čištění koberců poskytuje A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců a sedaček Praha 8, na který jsem se obrátila o pomoc. Slyšela jsem, že používá strojové čištění, což je jedna z mála metod, která umožňuje vyčistit koberce pořádně do hloubky.

 

Protože sama ráda věci čistím, opravuji a uvádím je zase do provozu, byla jsem strašně zvědavá, jak si s mým kobercem poradí odborníci z A SERVISU. Přivezli si kvalitní čisticí přípravky. Jeden takový nanesli na koberec a pár minut ho nechali působit.

 

A teď přišlo na řadu čištění za pomoci strojů. Čistidlo bylo nutné pořádně zapracovat do koberce, s tím pomohl kotoučový stroj. Kartáčoval koberec místo za místem a vnášel do celého objemu čistidlo, to na sebe navázalo špínu. Zbývalo už jen prostředek společně se špínou důkladně vysát. Měli s sebou silný vysavač, takže to zvládli raz dva.

 

Koberec úžasně prokoukl, zbavil se hluboko zaneseného prachu a byl najednou velice příjemný na omak. Pozvat si profesionály se mi jednoznačně vyplatilo.

 

 

Strojové čištění podlah Praha 3, odstranění barev a fleků

 

Nechat děti bez dozoru se opravdu nevyplácí. Obzvlášť, pokud jsou kreativní. Jednou jsem si odběhla nakoupit, a moje děti se potom rozhodly, že kreslení temperami pouze na výkres je nuda. Myslím, že to vzaly z nějaké pohádky, ale chtěly mít vlastní kouzelný koberec, který je dveřmi do jakési kouzelné říše, nebo podobnou blbost. Nejhorší na tom bylo, že si ho vytvořily na podlaze u sebe v pokoji a než jsem stihla přijít domů, tak tempery už poměrně zaschly, takže to nešlo vůbec dolů.

 

 

Snažila jsem se to drhnout vším možný, ale manžel mi řekl, když to viděl, ať se na to vykašlu, že si na to najmeme úklidovou firmu, že si s tm určitě poradí. Na internetu jsme se tedy chystaly vyhlídnout někoho, kdo by měl dobré reference.  Po hodině čtení recenzí jsme se rozhodli pro A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění podlah Praha 3, která nabízí celou řadu úklidových služeb, ale nás teď zajímalo jejich čištění podlah v Praze.

 

Zavolali jsme jim a domluvili se na termínu, kalkulaci a ostatních věcech. Působili velice mile a ochotně a nedělalo jim nejmenší potíže, že práce bude probíhat o víkendu, protože jsme oba pracovně vytížení a nechtěli jsme to násilím cpát do týdnu. Podlahy vyčistili strojově, což je vzhledem k našim potřebám nutné.

 

Stroj byl fakt perfektní a s jeho pomocí se podlaha blýskala a byla jako nová – všechny fleky a špína a hlavně ony tempery zmizely. Odvedli vynikající práci a my jsme s firmou A SERVIS LIPKA velmi spokojení, takže ji všem můžeme jedině doporučit, protože se jedná o skutečně špičkovou firmu, na kterou už dneska jen tak někde nenarazíte, nebo přinejmenším já dosud na takovou nenarazila.