Trend –dům v rustikálním stylu.

Jedním z nestárnoucích trendů v interiérech je rustikální styl.  Proč se nám líbí a co představuje, si povíme v několika bodech. Rustikální styl přišel u nás masivně do módy společně s příchodem mohutných výprodejových akcí holandského nábytku a kožených sedaček. Těch se ale všichni rychle nabažili a tak se dostaly ke slovu další módní interiéry od minimalismu přes retro až k Art Deco. Ten rustikální se ale navrací, jen v trochu jiné, čistší podobě. Vkus se vytříbil a také mnohé z nás uchvátily klasické středomořské interiéry, které mají obvykle čistě bílé nebo jednobarevné stěny a cihlově červenou nebo kamennou podlahu. K tomu dřevěný nábytek a bavlněné dekorace se spoustou květin.

Jednou z možností, jak takové jižanské atmosféry ve svém příbytku dosáhnout, je pojmout ho ve stylově čisté linii. To znamená, že podlahu i zdi vybereme jednotné do celého domu jak barevně, tak i materiálem. Ideální je, když podlaha vystoupí z domu až do zahrady, případně k bazénu. Protože pravá přírodnina je obvykle velmi drahá a navíc má spoustu negativních vlastností, je na místě ji nahradit vhodně zvolenou imitací.

asso

Může to být například keramická dlažba a obklady, napodobující přírodní kámen, dřevo nebo cihlu ve stylu cotto. Ty všechny poslouží k záměru udržet jednotný rustikální vzhled. Zejména cotto se svým cihlově červeným zbarvením je populární i pro zahradní stavby.

A proč chtít imitaci a ne pravý kámen, dřevo nebo cihlu? Protože moderní keramické obklady a dlažby, imitující tyto povrchy, mají daleko lepší vlastnosti než přírodnina. Můžete je položit i tam, kde by ty pravé neobstály, jako například v koupelnách, venku v mraze, u bazénu a podobně.

Ve chvíli, kdy máte položenou podlahu a omítnuté stěny, máte v podstatě vyhráno. Zbývá vybrat pěkný nábytek. Tomuto interiéru bude slušet vše, co bude ctít dřevo. Na trhu je dostatek prodejců nábytku s tím pravým, rustikálním. A když ho šikovně doplníte hezkými dekoracemi, máte stylový dům, ve kterém se vám bude příjemně bydlet. U dekorací opět platí, že by měly mít jednotnou linii. Platí, že méně je někdy více.

  

Přijďte si vybrat keramickou dlažbu a obklady do showroomu ASSO v Biskupské ulici č. 8 v Praze 1. Například keramická dlažba cotto je zde v příznivých cenách od 849 Kč do 2 417 Kč/ m2.

www.asso.cz