Vlastní sauna u rodinného domu není jen přepych, ale investice do zdraví a lepší kondice

Účinky saunování jsou využívány již stovky let a v poslední době díky moderním testům jsou i dokázány. Saunování velmi výrazně pomáhá organismu v regeneraci, k lepší kondici, prokrví svaly, omezí ztuhlost kloubů, sníží bolest těla a zlepší celkovou náladu i psychiku člověka. Tyto účinky jsou dokázány a není třeba o nich polemizovat. Mít vlastní saunu u rodinného domu tedy znamená investici do vlastního zdraví.

 

Kdykoli budete mít náladu

Vlastní domácí sauna také nabízí další výhody. Saunování si budete moci užívat kdykoliv budete chtít. Milovníci saunování, kteří nemají vlastní saunu jsou nuceni mnohdy dojíždět několik desítek kilometrů. Komerční sauny jsou totiž většinou jen v okresních městech. Dojíždění zabere mnoho času a po skončení procesu si nemůžete relaxaci užívat naplno, protože musíte dojet zpět domů. Navíc členství u komerčních saun mnohdy stojí i několik tisíc ročně, což není nejlevnější záležitost. Do domácí sauny si můžete zajít kdykoliv uznáte za vhodné, budete mít maximální klid a soukromí. Stačí jen najít správného prodejce a prostor pro saunu.

 

 

Co je u domácích saun důležité?

Nejprve je třeba zdůraznit, že je řeč o klasických druzích saun. Za klasický druh je považována finská sauna. U tohoto druhu sauny je samozřejmě důležitá kvalitní a pevná konstrukce. Konstrukce by měla být opatřena proti tepelným ztrátám, nejlépe izolací z minerální vaty s parotěsnou folií. Velmi důležité pak je, aby v sauně byl dostatečně propracován systém proudění vzduchu. Proudění vzduchu je totiž základním parametrem pro správné saunování. Vzduch musí cirkulovat tak, aby docházelo k dostatečnému vyrovnání teplotních úrovní a obnově suchého vzduchu za nový. Vždy je tedy vhodné vybírat saunu přímo u specializovaných výrobců, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti a detailně znají všechny potřebné parametry pro sauny. Těch je totiž mnohem více.

 

Pokud také hledáte takového výrobce, stačí navštívit www.saunaHouse.cz.