Vybíráte vhodný bojler, čerpadlo, koupelnový žebřík či kotel?

Hodláte stavět nový dům, široce rekonstruovat Vaše stávající obydlí nebo jen vyměnit jednu z důležitých součástí jako je bojler, koupelnový žebřík, kotel či čerpadlo například na vodu ze studně? Pak jistě oceníte detailní „jak na to“ návody od společnosti Morafis, které společně s více informacemi naleznete na oficiálních stránkách projektu www.topeni-koupelny.cz.

 

 

 

Jak správně vybrat bojler?
Vybíráte-li kotel, hlavním měřítkem jistě bude požadovaný objem. Není radno zapomínat na to, že bojler je zboží se skutečně dlouhou životností, tudíž – pokud nyní zatím nemáte nebo ani neplánujete děti – je třeba zvážit, kolik lidí bude v domácnosti bydlet i za více než 10 let. Skutečně víte jistě, že zde budete žít samostatně? Již mnoho lidí muselo klidně během 5 let rekonstruovat jen kvůli bojleru…

www.topeni-koupelny.czwww.topeni-koupelny.czwww.topeni-koupelny.czwww.topeni-koupelny.cz

Jak správně vybrat koupelnový žebřík?
Koupelnový radiátor neboli koupelnový žebřík je v současné době velice oblíbeným a zároveň účinným prostředkem k vytápění koupelny. Zastupuje totiž hned dvě funkce: topení a sušáku na prádlo. Existují tři varianty. První je elektrický žebřík, druhou teplovodní žebřík, jenž je napojen k otopné soustavě, a třetím je teplovodní s elektrickým tělese, tedy kombinovaný. Už víte, který koupelnový žebřík je pro Vás nejlepší?

Jak správně vybrat kotel?
Výběr kotle může být skutečně komplikovaný, proto je třeba vše důkladně promyslet. Především to, jakým zdrojem energie se bude Váš domov vytápěn. Existují kotle na dřevo, uhlí, plyn, elektřinu či jiná paliva. Jaký kotel je nejvhodnější právě pro Vás se dozvíte v podrobném manuálu na oficiální stránce Morafis.

Jak správně vybrat čerpadlo?
K čemu se může do normální domácnosti hodit čerpadlo? Je mnoho možný využití pro čerpadlo – například pro topení, zásobování vodou, klimatizaci či čerpání odpadních vod. Nevhodný výběr čerpadla sníží jeho životnost nebo zklame Vaše očekávání. Proto si raději pečlivě pročtěte návody, které Vám výběr jistě velice usnadní. Více informací naleznete na

www.topeni-koupelny.cz.