Využijte efektivně dešťovou vodu

Ceny, které musíme dávat za využívání pitné vody, se stále zvyšují. Pokud jste majiteli rodinného domku a nebaví vás sledovat, jak náklady spojené s využíváním pitné vody stále rostou, neváhejte a pořiďte si plastovou nádrž AS-REWA od společnosti ASIO, spol. s r.o.

 

 
  

Ušetříte až polovinu nákladů za vodu.
V každé domácnosti jsou potřeby, pro které je pitná voda nenahraditelná. Patří mezi ně například osobní hygiena (koupání, sprchování), drobná hygiena (mytí rukou), vaření a umývání nádobí. Tyto úkoly tvoří pouze 50% spotřeby vody v domácnostech. Na další polovinu již nepotřebujete využívat pitnou vodu, ale vystačí vám voda užitková, kterou můžete uskladnit například v plastových nádržích AS-REWA. Druhou polovinu výdajů totiž tvoří výdaje za splachování toalety, praní prádla, zalévání květin a voda určená pro úklid.

bv

Jak správně využít srážkové vody?
Plastové nádrže AS-REWA se napojí přímo na okapní svod, na kterém je umístěn nejprve speciální filtr zachycující nečistoty. Voda, zbavená mechanických nečistot potom teče dále do nádrže. Nádrž je vybavena bezpečnostním přepadem, který zajistí bezproblémové odvedení i nečekaně velkého množství vody. V případě období sucha musíte mít nádrž napojenou na doplňovací jednotku, která případně zajistí pitnou vodu do oběhu. Dále je třeba výkonné čerpadlo, nebo vodárna zajišťující tlak vody v rozvodech na spotřebiče, které chcete dešťovou vodou zásobovat.

Více informací nalezenete na na http://www.asio.cz/cz/hospodareni-s-destovymi-vodami.