Pomocníci pro snadnější úklid

Vánoce se blíží, ale dříve, než usedneme k plnému stolu, nebo nazdobenému stromečku a vychutnáme si vánoční atmosféru, čeká nás spousta práce. Neklesejme na mysli, naše doba je sice mnohem hektičtější, ale také techničtější. A tak mnozí výrobci šetří naše síly a vyvíjejí přístroje, které nám dokážou pomoci i s tak náročným úkolem, jakým je předvánoční úklid. I když budete mít velký dům plný oken, šikovní pomocníci vám dokážou uspořit čas a navíc se tolik nenadřete.

 

Stírá i vysává najednou, a tak šetří čas

Podlahová myčka Kärcher FC 5 kombinuje mytí s odsáváním nečistot v jediném kroku, čímž ušetříte až o polovinu více času. Automatické pohánění válců (až 500 otáček za minutu) usnadňuje vytírání a zdokonaluje výsledky čištění bez zbytečného použití síly a namáhavého drhnutí. Díky navlhčení povrchu při práci ihned vidíte, co je uklizené a co ještě ne. Myčka je univerzální a vhodná k čištění nejrůznějších tvrdých podlahových materiálů jako je dřevo, dlažba, laminát nebo lino. Čisticí válce pohodlně vyměníte jednou rukou. S podlahovou myčkou navíc šetříte velké množství vody, které byste jinak spotřebovali při klasickém vytírání.

Doporučená cena: 6 490 Kč

 

Okna, zrcadla, dlaždičky – vše nablýskané jedním tahem

Aby vám šlo mytí oken hladce, vezměte si k ruce aku stěrku Kärcher WV 5 Premium Non Stop Cleaning Kit, která je vhodná na velké skleněné plochy, ale i hůře dostupná špaletová okna. Stejně dobře si poradí s údržbou nejrůznějších hladkých povrchů v kuchyni, ale i koupelně, kde s ní jedním tahem vyčistíte i stěny a dveře sprchového koutu. Pomocí šikovného teleskopického nástavce, který lze dokoupit jako volitelné příslušenství, umyjete i těžko dosažitelná střešní okna. Akustěrka je velice lehká a díky měkčím prvkům na rukojeti i praktická a ergonomická. Na jedno nabití s aku stěrkou Kärcher WV 5 Premium Non Stop Cleaning Kit umyjete až 105 m2. V názvu se honosí výrazem Non Stop právem. Součástí balení je i náhradní baterie a dokovací stanice. Pokud se baterie během mytí vybije, vyměníte ji a můžete pokračovat bez omezení v práci.

Doporučená cena: 2 990 Kč

Akustěrka Kärcher slaví 10 let, a proto Kärcher představuje nyní horkou podzimní novinku – limitovanou edici akustěrky Kärcher WV 2 v elegantním černém provedení.

Doporučená cena: 1 990 Kč

Čištění bez chemie

Pro milovníky přírody a zdravého životního stylu je zde parní čistič. Ruční parní čistič Kärcher SC 1 + Floor Kit čistí nejrůznější plochy bez použití chemikálií. Vysoká produkce páry tohoto přístroje dosahuje vynikajících výsledků při čištění a účinně likviduje až 99,99 % všech bakterií, které jsou běžně v domácnosti. Spolehlivě tak zajistí dokonalou čistotu varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů. Problém pro něj nepředstavují ani odolné skvrny či mastnota. Perfektně zastane práci mopu. Bezchybně a doslova jedním tahem s ním vyčistíte také nejrůznější tvrdé podlahy. Na parní čistič nasadíte podlahovou trubici s hubicí, která je součástí příslušenství, a ten se během chvíle promění v parní mop. Díky svým kompaktním rozměrům jej dobře uskladníte a nezabere vám zbytečně místo. A pokud máte malé děti, tak nemusíte mít obavy, že by se nějakým nedopatřením dostaly do kontaktu s horkou párou, protože přístroj je z bezpečnostních důvodů vybaven šikovnou dětskou pojistkou.

Doporučená maloobchodní cena: 2 690 Kč

 

Vysavač do šuplíku

Kärcher VC 5 s trojitým teleskopickým systémem je dokonalým kompromisem mezi běžným podlahovým a ručním vysavačem. Tento model umožňuje variabilitu v nastavení optimální délky trubice, se kterou ušetříte spoustu místa, což oceníte v menších domácnostech s malým úložným prostorem. Pouhým stisknutím jediného tlačítka přístroj zmenšíte na velikost odpovídající rozměrům ručního vysavače. Vejde se dokonce i do skříňové zásuvky. Pohodlně se s ním dostanete i do úzkých a těžko přístupných míst a pohodlně vysajete také čalouněný nábytek. I přesto, že na první pohled klame svými malými rozměry, při čištění ze sebe dokáže vydat naprosté maximum. Vysavač VC 5 má bezsáčkový filtrační systém, ušetří tak výměnu a dokupování drahých filtračních sáčků. Vyjmete kazetu a vysypete ji. O „špinavou“ práci se postará systém integrovaného čištění filtru, díky kterému odpadá dodatečné ruční čištění. Díky speciálnímu HEPA filtru je vysavač vhodný i pro alergiky. Filtr si účinně poradí se zadržením nejjemnějších prachových částic, takže se zpět do místnosti nic nevrátí. Nespornou výhodou je i snadná manipulace a lehkost s jakou dokáže vysavač pracovat.

Doporučená maloobchodní cena: 4 790 Kč

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz