Z čeho se pískový filtr skládá?

Zemní pískové filtry se skládají z plastové nádoby, drenáže, filtračních náplní a z rozdělovací a sběrné HT trubky. Všechny zemní pískové filtry jsou navrženy dle posledních norem ČSN a slouží jako druhý stupeň čištění odpadních vod. Povětšině se tak zařazují za tří komorový septik.

 


Pískový filtr a jeho princip
Princip zemního pískového filtru je založen na tom, že předčištěná voda vtéká do přívodní drenáže a prosakuje vrstvami filtru, kde následně probíhá proces dočištění. Následně je tato voda odváděná svodným potrubím do vodoteče. Celý tento proces je velmi jednoduchý a tak se pískové filtry, jak bylo již výše zmíněno, řadí za tří komorový septik a slouží tak jako soustava k čištění odpadních vod z malých individuálních zdrojů znečištění.

Pořízením zemního pískového filtru neztratíte část svého pozemku!

Zemní pískové filtry se usazují na zpevněnou plochu. Následně se vnitřek vany vyplní jednotlivými vrstvami písku a štěrku podle zrnění a předepsané tloušťky vrstvy. Některé zemní pískové filtry jsou větších rozměrů a Vy se bojíte zmenšení rozlohy Vašeho pozemku? Jste na omylu. Po urovnání terénu lze totiž pískový filtr zatravnit a plocha nad ním je stále pochozí.

Kde kvalitní pískový filtr pořídit?
Velmi kvalitní zemní pískový filtr můžete zakoupit od firmy POOLONE.CZ, která na český trh dodává filtry pod svojí značkou, tedy POOLONE. Na trhu působí již velkou řadu let a tak si za dobu své působnosti nasbírala velké množství zkušeností, které uplatňuje. Není se tak čemu divit, že mají čím dál tím více spokojených zákazníků. Nemusíte se bát svěřit se jim do jejich rukou a požádat je o radu. Specialisté z POOLONE.CZ jsou tady pro Vás.

Více informací naleznete na www.poolone.cz.