Kusové koberce i ty v metráží dělají teplo domova

Možná nás chvíli bavily snadno udržovatelné plovoucí podlahy, které jde téměř jenom setřít prachovkou. Ale po čase nám opět začaly chybět měkkost, hebkost a teplo, které našemu domovu dávají koberce – ty v metráži i kusové.

 

Kobercová metráž se vrací

Koberce metráž rozhodně nejsou podlahovou krytinou na odpis. Dávají našemu bydlení mnoho benefitů, které tzv. tvrdé podlahy nenabízí. Místa, kam koberce v bytě rozhodně patří, jsou ložnice a dětský pokoj. Rádi si v nich dopřejeme bosou chůzi, a ta je na koberci zdravější nejen proto, že je teplým, ale i z toho důvodu, že je měkčí a též neklouže. Pro děti je válení se po podlaze typické a koberec jim umožňuje užívat si prostor dětského pokojíčku jako jednu velkou hernu. Snadno se dnes navíc dají dětské hrací koberce pořídit nejen jako kusové, ale též v metráži. Podlaha se tak promění v jedno velké město plné silnic, na úžasnou farmu či na romantickou vesničku.

 

Kusový koberec nechte vyniknout a sloužit

Kdo se konečně dostal k rekonstrukci a k plovoucí podlaze, ten rozhodně nad metrážovým kobercem nepřemýšlí. Přesto je dobré s koberci po designové stránce pracovat a využít k tomuto účelu kusové koberce. Nedávejte je v obýváku pod konferenční stolky. Je to takový zvláštní zvyk. Naopak. Dejte je do prostoru, kde se snadno udržují a nejsou na místě, které se nejjednodušeji znečistí. Právě v prostoru dovedou nejlépe posloužit jako místo k odpočinku, protažení se, zacvičení si i ke hře.

 

Jak si vybrat módní kusové koberce?

Velkým hitem jsou kusové koberce v zemitých odstínech. Nejde však o to, aby v prostoru zanikly. Proto jsou dnes v oblibě ty s 3D efekty. Spíše abstraktními, nebo v podobě různých geometrických tvarů. Dalším hitem jsou kusové koberce s retro vzory.

Nádhernou sérii koberců BOHO nabízí e-shop Superpodlaha.cz. Tyto efektní koberce v obdélníkových i kruhových tvarech můžete využít pro celý byt nebo rodinný dům. I když bude každý jiný, všechny navzájem skvěle ladí.


TAG