Zahradní bazény do země pro náročné

Až se léto zeptá, co jste dělali v zimě, budete mít jasnou odpověď. I když se to na první pohled může zdát nepraktické, právě mimo sezónu v zimních měsících je nejlepší čas bazén pořídit. Investice do koupání je třeba zvážit z hlediska technologického, funkčního, estetického i provozního. A vzít přitom ohled i na to, komu bude bazén především sloužit.

 

Bazén plastový je v kurzu

Že není bazén jako bazén není třeba zdůrazňovat. Po boomu nejrůznějších nafukovacích a opěrných typů bazénů na jednu nebo dvě sezóny, se do popředí zájmu uživatelů derou bazény, které mají delší životnost a jsou z hlediska technologie náročnější. Příkladem je bazén plastový, který vám bude bez problémů sloužit mnoho dlouhých let. Pro jeho výrobu se používá švýcarsko-švédská technologie a plast – Polystone® od německé firmy Röchling. Užitý plast je dimenzován s maximální teplotní odolností od -40°C až do +150°C. Bazén podléhá nejpřísnějším normám současnosti a garantuje barevnou i tvarovou stálost, nevyjímaje odolnost vůči mechanickému poškození. Pořídit si na zahradu plastový bazén dnes může skutečně každý.

 

Proč zahradní bazény do země?

Velmi oblíbené jsou zahradní bazény do země. Výhodou zapouštěného bazénu je eliminace povětrnostních vlivů, možnost celoročního provozu a vysoká estetičnost. Bazény do země jsou dostupné v kruhovém, oválném i obdélníkovém tvaru a je možné je kompletně zastřešit a vyhřát. Výrobce a dodavatel umí zajistit vyhloubení jámy, umístění bazénu a zapojení veškeré bazénové technologie, takzvaně na klíč.

Nejvýhodnější koupí jsou však komplexní bazénové sety. Bazénové sety jsou určeny všem, kteří nechtějí zdlouhavě nakupovat jak samotný bazén, tak další komponenty, které jsou pro jeho provoz a umístění nezbytné. Sety většinou obsahují samotné těleso bazénu, schůdky, filtrace, skimmer, vtokové trysky a kompletní zapojení technologie. V rámci balíčku klient navíc získá dopravu po ČR zdarma, což není zanedbatelný aspekt. Dále má v ceně montáž, grátis je i izolace dna  a bonusově získáte i vysavač De Lux, který se osvědčí při denní údržbě.

 

Částečně zapuštěné bazény pro děti i seniory

Udržet stoprocentní čistotu je pouze pomocí filtrace a ruční síťky nemožné, proto je vodní bazénový vysavač velmi zdatným pomocníkem. Vyčistí přírodní nečistoty usazené na dně a poradí si s chemickými usazeninami. Pokud jste se rozhodli investovat do pořádného bazénu, doporučujeme vybrat set i se zastřešením. Výrazným způsobem zlepšíte kvalitu svého koupání a prodloužíte si sezónu i o několik měsíců.

Samonosný bazén nejvyšší kvality za nejnižší cenu je pak bazén částečně zapuštěný. Částečně zapuštěné bazény umožňují snadný přístup do vody a vyhovují tak zejména starším, méně mobilním lidem a dětem. Bazény odolávají velkým výkyvům teplot (-40°C až +150°C) a jejich speciálně vyztužené schody není třeba betonovat. Hodí se do všech typů zahrad se zvýšeným svahem.