Na podlahu dlažbu nebo dřevo?

Stavíte dům nebo se teprve rozhodujete, jak bude váš vysněný dům vypadat? Pak jistě pečlivě přemýšlíte a vybíráte materiály, z nichž bude postaven i zařízen. Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. životní investici, není dobré dávat přednost těm nejlevnějším a výprodejovým nabídkám. Jedním z oříšků je správný výběr podlahy. Volba, z čeho bude, je klíčová nejen pro vzhled celého domu, ale i pro nároky na údržbu a budoucí opravy, v první řadě také pro vaší peněženku.

 
  

Dřevo
Podlaha z dřevěného masívu je beze sporu nádherná. Dýchá přirozeností a dokáže vytvořit přátelskou atmosféru domova s příjemným nášlapem. Záleží jen na nás, v jaké kondici je naše bankovní konto nebo ochota si půjčovat, protože výběr je velmi pestrý. Můžeme si pořídit tu nejobvyklejší podlahu z dubu nebo se blýskneme exotickou dřevinou. Úpravy povrchů jsou taktéž rozmanité. Jiné je dřevo napuštěné olejem, jiné pak lakované. Obecně však platí, že se vždy bude jednat o podlahu choulostivou k zacházení i údržbě. Budete podlepovat nohy židlí, aby nevyryly rýhy, hlídat každou kapku vody a opatrně vytírat pouze speciálními prostředky s PH neutrálním. Za krásu se v tomto případě platí a musí se o ni pečovat.

13

Keramika
Podlaha z keramiky je oblíbená, ale studená. Strach z ledových dlaždic byl dosud oprávněný, dnes už se teplota řeší podlahovým vytápěním, takže tato nepříjemná vlastnost odpadá. Keramika se vyrábí v tolika verzích a barvách, že není možné všechny ani zmínit: od klasických, typu cotto, které udělají parádu především v rustikálně zařizovaných domech, až po hyper moderní třeba s metalickým leskem a třpytkami do různých vzorů. Z tohoto materiálu můžete mít od nejlevnějších po extravagantní vzory za rozumné peníze. S údržbou to budete mít jednoduché a dlouhá životnost spolu s odolností proti živlům budou významným bonusem vašeho domu.

89

Vítěz: keramická dlažba s designem dřeva
Kvalitní keramický střep Cres Porcellanato s nejnovějším designem různých druhů dřev je jasnou volbou pro ty, kteří milují dřevo, ale přitom se nechtějí zabývat jeho neduhy. Dá se použít jak do kuchyně či pokoje, tak i do zátěžových prostor jako jsou koupelny, terasy, bazény a chodníky na zahradách. Nenáročná na údržbu, odolná a v dřevěném designu nádherná bude podlaha vašeho domu v provedení některého z povrchů, věrně kopírujících běžné i vzácné dřeviny se stabilní keramickou základnou. Ve stejných vzorech se dělají i obklady a doplňkové prvky. Tak si můžete splnit svůj sen o dokonale sladěném interiéru i exteriéru ve dřevě a přitom ušetřit, protože i ta nejlevnější podlaha z dřevěného masivu je oproti keramické drahá. Navíc odpadá lakování, tmelení, broušení a další práce. Zbývá jen radost z krásné podlahy.

V cenách od 888 Kč/ m2 až po 3.684 Kč/ m2 vám dřevěnou keramiku Legno nabízí ASSO, s.r.o. Přijďte se podívat do showroomu ASSO v Biskupské 8, v Praze nebo na www.asso.cz