Beton v interiéru

Možná jste si to ještě před nedávným časem nedovedli ani představit, ale nynější podoba interiérů se dá vykouzlit i z betonu. A jak takový interiér vypadá? Není příliš nudný nebo studený? Nikoliv. Moderní podoby betonu jsou naprosto fascinující.

 

Přiznaný beton
Beton se opravdu nehodí všude. Jedním z prvních takových pokusů bylo vnitřní schodiště nákupního centra Šestka. Řekněme rovnou, že pokusem ne úplně přívětivým. Působilo to dojmem jako byste šli někam do bunkru. Daleko hezčím a také funkčnějším pokusem byl nápad udělat keramickou dlažbu s designem betonu, která by se hodila do vnitřních prostor obydlí. Tak se ideálně propojila praktičnost keramiky s neotřelým zjevem.

 

Dlažba
Na dlažbu se používají keramické obklady větších rozměrů, a to až do velikosti 60 x 120 cm, které se vyrábějí v odlehčené formě při zachování všech dobrých fyzikálních vlastností. Povrchy jsou buď zvrásněné, nebo hladší, mohou být matné i s leskem a úplnou novinkou je beton barevný. Samozřejmostí je možnost instalace podlahového vytápění. Takovéto dlaždice se hodí spíše do větších prostor, kde vytvářejí jednolitou plochu.

 

betonová dlažba

 

Obklady
Zde je na výběr mnoho variant. Od povrchů, které imitují štukovou omítku, přes hlazené či leštěné betony v barevných škálách od bělostné až po temně šedou.  Překvapivou variantou jsou keramické obklady s designem betonu vyvzorovaného do krajkového brokátu.  Zde se snoubí jemnost se syrovostí betonového vzhledu. Takto pojaté stěny vypadají velmi elegantně.

 

Další možností je použití betonových mozaik. Z nich se dají hrou barevných tónů vyvzorovat květiny, abstrakce i geometrické linky.

  

Přijďte se inspirovat, případně nakoupit do showroomu ASSO v Biskupské ul. č. 8 v Praze. Keramické obklady a dlažbu s povrchovou úpravou beton tam najdete v cenách od  1.883 Kč/ m2 do 10,115 Kč/ m2. 

 

www.asso.cz