Bydlet v roubence můžete i vy – a jak nepořídit zajíce v pytli?

Rádi byste si užívali výhod bydlení ve stylu našich babiček, ale obáváte se, aby vaše investice nepřišla vniveč? Dnes vám poradíme, jak si užít báječnou dovolenou a zároveň poznat tolik oceňované vlastnosti dřevostaveb na vlastní kůži.

Martin Roubal vám totiž nabídne obojí. Specializuje se na atraktivní roubenky ve starém stylu, které však vybavuje veškerým moderním komfortem. A nové bydlení vám nejenom postaví, ale také pronajme. Stačí si na stránkách www.chalupyroubal.cz vybrat jednu z pěti atraktivních roubenek a zarezervovat si pobyt. Vyzkoušíte si tak, jak se v roubence vlastně bydlí.

 

Dřevěné domy – proč jsou tak moderní a žádané

Především je třeba zdůraznit, že roubenky a další dřevostavby jsou vyrobeny z ekologické suroviny. Dřevo je materiál s vynikající schopností samoregulace vlhkosti, která podporuje tvorbu specifického mikroklimatu – v létě dává pocit chladu, zatímco v zimě se rychle zahřívá.

Další faktorem, který je třeba zvážit, je rozhodně estetické hledisko. Dřevo má vzhledem ke své struktuře, barvě a vzhledu skutečně mnohostranné použití. Dřevo zkrátka zaujme svou univerzálností a estetikou. Jediným omezením jeho využití je pouze omezená představivost tvůrců. Ale tou Martin Roubal rozhodně netrpí. Umí napodobit starý podkrkonošský styl, ale i vystřihnout moderní dřevěné roubenky, v nichž hned po dřevu hrají hlavní roli akcenty kovů nebo kamene.

A nezapomínejte také na bezpečnost. Dřevo odolává i silnému tlaku, což v praxi znamená, že se může mírně ohnout (na rozdíl např. od cihel). Pokud se tedy základy domu lehce prohnou, nedojde k větším škodám. Naopak v cihlových domech způsobí i ta nejmenší změna základů trhliny v omítce a zdivu.

Do Krkonoš za luxusním ubytováním

Pokud se chcete o tom všem přesvědčit na vlastní kůži, navštivte třeba chalupu Roubalku. Vzdává hold našim babičkám, aniž by vás přitom ochuzovala o výhody moderní doby. Z historické ložnice tak jedním krokem přejdete do moderně vybavené koupelny nebo třeba do sauny či k venkovnímu baru a grilu.